Hlavní navigace

Česká televize už streamuje živé vysílání na webu i v rozlišení full HD

7. 2. 2019

Sdílet

V době, kdy je na pořadu dne rozlišení 4k a výhledově pak 8k, už zkrátka očekáváme, že streamování videa alespoň ve full HD bude samozřejmostí. Požadavek splňuji nejrozšířenější služby jako YouTube, Netflix a jim podobné. Ještě nedávno to tak (částečně) ale nebylo v iVysílání České televize, která živé přenosy poskytovala nejvýše pouze v rozlišení 720p. To není vyloženě na překážku, zvlášť pro zpravodajské a publicistické pořady.

MMF23

Pokud si na kvalitě obrazu zakládáte, máme dobrou zprávu. Aktuálně již lze ve full HD sledovat také živé přenosy v iVysílání. Poprvé jsem si této možnost všiml loni v dubnu, záhy jsme se ale vrátili k rozlišení 720p. Šlo zřejmě o test. Od 1. února 2019Česká televize oficiálně streamuje ve full HD i živé vysílání, resp. 1080p, chcete-li. Potvrdila nám to Karolína Blinková, tisková mluvčí ČT.

Záznamy některých pořadů pak v iVysílání již ve full HD byly nabízeny už dříve. Přirozeně se to týkalo pouze pořadů, které byly v dostatečně vysoké kvalitě natočeny. Živé přenosy v plné vysokém rozlišení jsou dostupné nejen na plnohodnotném webu, ale také v mobilní aplikaci. Naproti tomu na mobilním webu zůstává k dispozici maximálně 288p.

ivysilani zive full hd 5 iVysílání už na plnohodnotném webu streamuje i ve full HD

Byl pro vás článek přínosný?