Hlavní navigace

Český router Turris Omnia je u prvních majitelů. Chystají se další novinky i přímý prodej

29. 9. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

CZ.NIC na crowdfundingovém portálu Indiegogo vybral bezmála 1,2 milionu dolarů. O špičkový router Turris Omnia s otevřeným softwarem i hardwarem se přihlásilo před 4000 zájemců. Ti pocházejí především z Česka, ale také z Německa a dalších zemí. Ten týden již prvním stovkám zákazníků router dorazil až domů. Každý týden bude pro expedici připraveno 700 kusů.

Turris Omnia zamíří do maloobchodního prodeje
Turris Omnia zamíří do maloobchodního prodeje

Celkově bude vyrobeno 8000 Omnií, CZ.NIC si nenechává rezervu i pro přímý prodej. V dnešním blogpostu prozradil ředitel společnosti Ondřej Filip, že projekt již brzy opustí Indiegogo a routery zamíří do běžného maloobchodu. Předobjednávky jako první spustila Alza. Ta chce za model v černém boxu 8832 Kč (verze s 2 GB RAM) nebo 7622 Kč (verze s 1 GB RAM). Dodávky jsou plánovány na listopad.

 

Do obchodů by měla zamířit i některá rozšíření, o která byl zájem v kampani na Indiegogo. Jde hlavně o LTE modem a NAS box pro připojení pevného disku. Podle dat z Indiegogo se CZ.NIC také rozhodne, kde bude Omnii prodávat. Logicky se nabízí sousední Německo, ale český router by mohl zamířit i na další trhy.

Tip: Český router Turris Omnia poslouží jako NAS i vábnička na hackery

KL hlasovani

Bude-li Omnia i nadále tak populární jako dosud a bude-li se dobře prodávat, čeká nás pár změn i v hardwarové oblasti. Výroba dalšího množství routerů již nebude možná bez drobných změn. Bohužel v mezičase byla ukončena výroba některých méně podstatných součástek, což znamená, že si opět projdeme ono kolečko s prototypy. Některé změny bychom také rádi provedli na základě zkušeností z této výrobní dávky. Určité změny v návrhu by mohly pomoci výrobu mírně zlevnit nebo umožnit drobné navýšení výkonu či kapacity do budoucna,“ píše Filip na blogu.

Zdroj: CZ.NIC

Byl pro vás článek přínosný?