Hlavní navigace

Chytrý pásek přidá hodinkám Pebble snímač tepu a bezdrátové nabíjení

28. 1. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Chytré hodinky Pebble před pár dny oficiálně vstoupily na český trh, v podvědomí fanoušků však existují už několik let. První generace vznikla díky jejich podpoře na Kickstarteru a právě zde se nyní objevil i první chytrý fitness náramek, který modelům Pebble Time a Pebble Time Steel dodá chybějící fitness funkce. Přitom právě na ty většina chytrých hodinek při lákání zákazníků spoléhá.

Pásek TYLT VU Pulse for Pebble Time umožní chytrým hodinkám měřit váš srdeční tep a krom toho ještě přináší jednu další velmi užitečnou funkci. Pásek do sebe také integroval bezdrátovou nabíjecí cívku se standardem Qi a díky tomu bude možné Pebble Time s tímto páskem nabíjet i bez použití drátů.

Samotný systém použitý v Pebble je na fitness funkce připraven a naměřená data je dokonce možné ukládat i do fitness hubů Apple Health a Google Fit. Měření se dělí na dva typy. Průběžné probíhá automaticky každých třicet minut a výsledek se ukládá do příslušného fitness hubu. Jestli ale na hodinkách spustíte záznam tréninku, bude pásek váš tep monitorovat každých deset vteřin. To se však pochopitelně podepisuje na výdrži, a čím častěji budete s Pebble cvičit, tím více bude dostávat vestavěná baterka zabrat. Proces nabíjení pomocí bezdrátové nabíječky by ovšem neměl zabrat více než dvě hodiny.

 

MMF23

Jestli se stihnete zařadit mezi první podporovatele na Kickstarteru, můžete chytrý náramek získat za zhruba tisíc korun českých včetně poštovného. První várky by se měly podle plánu k zájemcům dostat během tohoto léta. Běžná cena po skončení kampaně na Kickstarteru se podle plánů vývojářů má pohybovat okolo padesáti amerických dolarů (zhruba 1 300 Kč), těžko ale odhadovat, jak to bude po skončení kampaně s dostupností u nás.

Zdroj: Kickstarter

Byl pro vás článek přínosný?