Hlavní navigace

Čínskému nadšenci se povedlo přetaktovat Broadwell Core i7-5775C na 5 GHz

14. 5. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Zajímavého úspěchu dosáhnul čínský overcloker, kterému se povedlo přetaktovat dosud nevydaný procesor Core i7-5775C z rodiny Broadwell na slušných 5 GHz a to vše za použití vzduchového chlazení. Nutno však podotknout že se jednalo o tzv. engineering sample tohoto procesoru s otevřeným násobičem. Avšak i přesto se jedná o zajímavý příslib do budoucna.

Čínský nadšenec Albertfu nejprve přetaktoval i7-5775C ze základní frekvence 3,3 GHz na 4,8 GHz a nechal proběhnout SuperPi 32M s výsledkem 4,399 s. Poté procesor přetaktoval na 5 GHz s razantně zvýšeným napětím 1,419 V. Podle Alberfa již byl systém značně nestabilní, ale povedlo se mu provést validaci v CPU-Z. Přetaktování probíhalo na základní desce Asrock Z97 OC Formula a o chlazení procesoru se staral Gelid GX-7.

 

Podle všech indicií měly mít 14nm procesory dobrý potenciál pro navyšování frekvencí, ale pokud se potvrdí, že takt okolo 5 GHz bude jejich frekvenčním stropem, nejspíš nedojde k prolomení rekordů. Ostatně o tom bychom se měli přesvědčit již v nejbližších týdnech, neboť Core i7-5775C by se měl právě v tomto období dostat na trh.

Zdroj: Kitguru