Hlavní navigace

CnewsTV: Provazochodec překonal bez jištění Grand Canyon [video]

13. 7. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Vítejte u 107. dílu našeho pravidelného seriálu. Uvidíte pět nových skvělých videí.

 

Motorkář zachránil hrnek z jedoucího auta

Skoro hrdinský čin má na svědomí motorkář, který si všiml, že řidička zapomněla na nárazníku svého automobilu hrnek. Hrnek obratně sebral a snažil se ho vrátit řidičce, přičemž ona si myslela, že se jedna o nebezpečného jezdce, a proto ještě zrychlila. Nakonec vše dobře dopadlo a řidička si bude dávat větší pozor na svou dceru, která tam hrnek údajně nechala.

Provazochodec překonal bez jištění Grand Canyon

Nik Wallenda, americký provazochodec, dokázal nevídané. Zcela bez jištění přešel velkou část Velkého kaňonu v Arizoně a to ve výšce téměř půl kilometru nad zemí. V ruce měl pouze dvacetikilogramovou tyč, která mu pomáhala vyrovnat rovnováhu. I přes silný vítr se Nik dostal za necelých 23 minut až do cíle. Byla to pro něj důležitá událost, protože provazochodectví se věnoval již jeho pradědeček.

Nejlidštější robot na světě

Seznamte se s Atlasem, nejvyspělejším humanoidním robotem, který byl kdy vytvořen společností Boston Dynamics. Robot dokáže překonávat nerovnosti, udrží se na jedné noze a pohybuje se skoro jako skutečný člověk. Na videu uvidíte také jeho předchůdce.

Napínavý safari výlet

Léto je čas dovolených a nových zážitků. Tyto ženy byly svědky útěku impal, které se snažily utéci před hladovým gepardem přímo kolem jejich vozidel. Jedna z impal v zápalu boje o svůj život nečekaně skočila do otevřeného okna jednoho z aut přímo k přihlížejícím turistům. Naštěstí se jí nic nestalo.

KL hlasovani

Stroj poháněný psy

Pejsci jsou hlavní součástí nové reklamy firmy Purina, která vyrábí psí žrádlo Beneful. Každý pes má důležitou úlohu, kterou musí splnit, aby mohl fungovat složitý stroj, jehož součástí jsou rovněž oblíbené hračky psů.

Byl pro vás článek přínosný?