Hlavní navigace

Co na hodinky 15: Galerie na zápěstí, SMS a trojice ciferníků

14. 2. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Messages for Android Wear

Google ještě stále nepřipravil svou vlastní aplikaci pro chytré hodinky, která by uměla obsloužit vaše SMS zprávy. O přizpůsobení Messengeru se sice mluví už dlouho, zatím jsme se ale nedočkali a nezbývá nám nic jiného, než se spolehnout na alternativy od vývojářů třetích stran.

Co na hodinky 15

Velmi povedenou jsou Messages for Android Wear, které umí v povedeném hávu zobrazit přijaté SMS zprávy včetně diakritiky a nechybí ani možnost nadiktování odpovědi či otevření zprávy na mobilu pro napsání zprávy pomocí virtuální klávesnice.

Co na hodinky 15

A co víc, vývojáři do aplikace navíc integrovali i vlastní virtuální klávesnici a z hodinek tak můžete odpovídat i v případech, kdy se hlasové diktování zrovna dvakrát nehodí. Aplikace je k dispozici zdarma, vývojáři však nabízí i placenou variantu, která toho umí ještě více, mně ale bohatě dostačovala bezplatná verze.

Google Play

Photo Gallery for Android Wear

Další dnešní aplikací pro Android Wear je jednoduchá galerie. Ta umí, jak už název napovídá, jednoduše zobrazit všechny fotky a obrázky, které máte uložené v mobilu. Krom toho dokonce nechybí ani možnost jednoduchého sdílení, k tomu už ale budete potřebovat mobil a s hodinkami si nevystačíte. Aplikace sama sice umí fotku poslat mailem, k tomu ale potřebujete speciální aplikaci pro posílání mailů, kterou je třeba si doinstalovat. Photo Gallery for Android Wear je k dispozici zdarma.

Co na hodinky 15

Google Play

Specialized Bike Watch Face

Jestli jste nadšeným cyklistou, určitě vyzkoušejte povedený ciferník přímo pro vás určený. Krom klasického zobrazování času totiž umí také zobrazit rychlost větru, množství srážek a také čas východu a západu slunce. To je navíc ještě krásně graficky zobrazeno na půlkružnici. Jedinou nevýhodu bych viděl v nemožnosti změnit jednotek, což zamrzí především u rychlosti větru, kde jsou použity americké míle místo evropským kilometrů za hodinu. Ciferník je k dispozici zdarma.

Co na hodinky 15

Google Play

Pujie Black Watch Face    

Dnešním jediným placeným ciferníkem je Pujie Black Watch Face. Za své peníze ale dostanete skvěle propracovanou aplikaci, díky které si můžete buď vybrat už z připravených ciferníků nebo si vytvořit ciferník vlastní. Nechybí navíc ani podpora interaktivních funkcí, takže si můžete na ciferník naskládat zkratky na oblíbené aplikace. Vše je zpracováno v povedeném grafickém hávu a s hromadou líbivých animací. Aplikaci najdete v Google Play za necelých 50 korun českých.

Co na hodinky 15

Google Play

Retro LCD Watch Face

Dnešní poslední ciferník se nese v retro stylu. Proto je taky určen především pro hranaté hodinky, a jestli máte stejně jako já kulatý ciferník, příliš jej nedoceníte. Každopádně ciferník umí krom retro vzhledu zobrazit také aktuální čas, stav baterie a také datum. I tento ciferník je k dispozici zdarma.

MM_AI

Co na hodinky 15

Google Play

Byl pro vás článek přínosný?