Hlavní navigace

Co na hodinky 3: Dětská chůvička nebo ciferník od Urban Armour

20. 9. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Wear baby monitor

První dnešní aplikací je dětská chůvička. Ta ve spolupráci s chytrým mobilem nebo tabletem dokáže sledovat, jestli v noci batole opravdu spí a informovat o tom notifikacemi na vašem zápěstí. Funkčnost je ale v zásadě velmi jednoduchá, a jakmile se dítě probudí, hodinky vás upozorní. Další možnosti však aplikace nenabízí. Vývojáři si zlepšují renomé alespoň velmi povedeným designem, který respektuje pravidla Material Designu. Aplikace je k dispozici v Obchodu Play za necelých 30 korun českých. Bohužel však chybí jakákoliv zkušební verze.

Urban Armour Watch Face

Spolu s novou verzí operačního systému Android Wear přišla podpora interaktivních ciferníků. Jedním z referenčních je Urban Armour Watch Face. Ten je určen především sportovcům a během dne pro ně počítá zdolanou vzdálenost, ušlé kroky a také spálené kalorie.

Co na hodinky 3: Dětská chůvička nebo ciferník od Urban Armour

Ciferník spolupracuje se stejnojmennou mobilní aplikací, do které je možné zapsat i délku vašeho spánku, který se následně zobrazí i na ciferníku. Částečnou výhodou je i synchronizace s platformou Google Fit. Díky tomu je ale počítání kroků rozděleno do fází a aplikace ani neumí informace z platformy brát. Není tak možné spánek sledovat jinou aplikací a její data v ciferníku použít.

Ciferník je k dispozici zdarma a najdete jej v Obchodu Play.

Bits Watch Face

Druhým novým interaktivním ciferníkem je Bits Watch Face. Ten se svým designem snaží imitovat Glances od Applu a krom aktuálního času dokáže zobrazit i mnoho dalších užitečných informací. Kvůli tomu ale nezanedbatelně ztrácí na přehlednosti a bude vám chvíli trvat, než si na tolik informací zvyknete. Nebo vám možná stejně jako mně dojde, že zkrátka tolik informací přímo v ciferníku nepotřebujete. Ciferník je opět k dispozici v Obchodu Play a stáhnout si jej můžete zdarma.

Co na hodinky 3: Dětská chůvička nebo ciferník od Urban Armour

ustwo Smart Watch Faces

V seriálu Co na hodinky většinou každé dva týdny píši typy s pěti aplikacemi nebo ciferníky. Dnes ale udělám aspoň z části výjimku a pod ustwo Smart  Watch Faces schovávám dva ciferníky. Oba jsou ale velmi povedené a navíc zdarma.

První nese název Zodiac. Krom jednoduchého zobrazení aktuálního času v digitální podobě dokáže také ukázat čas ve vybraných světových metropolích. Ty si vyberete v přidružené mobilní aplikaci a výsledek vás velmi mile překvapí. Navíc nechybí ani úsporný ambient mód a ciferníku tak není co vytkout.

Co na hodinky 3: Dětská chůvička nebo ciferník od Urban Armour

MMF23

Druhým je ciferník Air. Ten svým vzhledem připomíná jednoduché ručičkové hodinky a kdekdo ocení i vteřinovou ručičku, která je k dispozici ve standardním režimu. Po pár vteřinách se však kvůli úspoře energie ztratí. Oba ciferníky najdete v rámci ustwo Smart Watch Faces a jsou k dispozici zdarma.

Co na hodinky 3: Dětská chůvička nebo ciferník od Urban Armour

Byl pro vás článek přínosný?