Hlavní navigace

Computex: Acer Aspire S7 – dotykové Ultrabooky se skleněným víkem

4. 6. 2012

Sdílet

Zdroj: Redakce

Hned po začátku veletrhu Computex se na internetu objevila celá řada zpráv o nových Ultraboocích, tabletech a hybridech obou typů zařízení od všemožných značek. Acer Aspire S7 se řadí spíše do první kategorie, od k tabletům se ovšem přibližuje použitím dotykových displejů. Kromě toho půjde o jedny z nejtenčích notebooků na světě.

Ultrabook Acer Aspire S7 (Computex)

K dispozici budou dvě rozměrové varianty – podobně jako u Zenbooků od Asusu si budete moci vybrat mezi 11,6″ a 13,3″ verzí. Kromě rozměrů bude na první pohled patrný ještě jeden rozdíl: větší, třináctipalcová varianta bude mít skleněné víko (pravděpodobně z nějakého odolného minerálního skla typu Gorilla Glass). Naopak společné pro obě varianty bude rozlišení displeje, to bude v každém případě Full HD, tedy 1920 × 1080. Ve spojení s dotykovou vrstvou a systémem Windows 8 (a jeho rozhraním Metro, které je pro dotykové obrazovky uzpůsobené) to zní docela dobře. Víko půjde díky speciálnímu kloubu otevřít o celých 180 stupňů, což je nad průměrem; stále to však nedosahuje ergonomie již dříve představeného IdeaPadu Yoga od Lenova, který se dokáže otevřít o celých 360 ° a tím v případě potřeby přejít do "tabletového" režimu.

 

Všechny modely řady Aspire S7 budou mít hliníková unibody těla. Nebudou chybět ani příjemné detaily jako podsvícené klávesnice (ty budou jinak rozložením stejné jako na prvních Ultraboocích značky, Aspire S3). Podle našich informací by navíc měly notebooky mít tloušťku pouhých (a až neuvěřitelných) 12,5 mm – to je méně než leckterý mobilní telefon. O specifikacích toho příliš nevíme, i když procesory Ivy Bridge a použití SSD dnes bereme téměř jako samozřejmost.

Ultrabook Acer Aspire S7 (Computex) Ultrabook Acer Aspire S7 (Computex) Ultrabook Acer Aspire S7 (Computex) Ultrabook Acer Aspire S7 (Computex)

Výrobce se dále zmiňuje o až dvanáctihodinové výdrži na baterii, což bude údaj pro ideální podmínky, ale na šest hodin se snad dostane. Chlazení bude prý zajišťovat unikátní systém nazvaný "Twin Air cooling system", což by teoreticky mohlo ukazovat na přítomnost dvojice radiátorů namísto jediného, ale zatím neznáme detaily a jen z názvu se toho příliš soudit nedá.

Ohledně ceny a data uvedení na trh zatím nejsou k dispozici žádné informace. Cena se doufejme bude pohybovat níže než u dnes také představeného Asusu Transformer Book; co se týče uvedení, Ultrabook by měl využívat systém Windows 8, který půjde do prodeje na podzim. Dříve bychom tedy řadu Aspire S7 neočekávali. Zatím můžeme pouze zálibně koukat na krásný bílý hliníkový notebook; skleněné víko vypadá opravdu výborně a díky bílému podkladu na něm zřejmě ani nebudou příliš vidět šmouhy.

Zdroj: Engadget, TechPowerUp!, Computex 2012

Byl pro vás článek přínosný?