Hlavní navigace

Computex: MSI S20 – hybridní Ultrabook s vysouvací klávesnicí

5. 6. 2012

Sdílet

Zdroj: Redakce

Doposud jsme z nových notebooků MSI znali pouze dvě řady herních notebooků a na to, až výrobce naskočí na rozjetý vlak Ultrabooků, jsme pouze čekali. Na veletrhu Computex se teď ale objevil jedenáctipalcový Ultrabook této značky s dotykovým displejem, Windows 8 a vysouvací klávesnicí, která připomíná koncept Intel Letexo představený před pár měsíci na konferenci Intel Development Forum.

Hybridní Ultrabook MSI S20

Slider se jmenuje S20 a podobně jako ostatní dotykové Ultrabooky představené na Computexu se začne prodávat již se systémem Windows 8, tedy někdy během podzimu. Displej má úhlopříčku 11,6 palců, což slibuje pohodlnější používání v tabletovém režimu se skrytou klávesnicí než u třináctipalcového Transformeru Book; nevýhodou možná pro někoho bude rozlišení 1366 × 768 bodů, ale na takto malé úhlopříčce se s tím klidně smíříme.

 

Hardware je jinak vcelku bez překvapení: procesorem se stane některé z nízkonapěťových dvoujader Intelu třetí generace (Ivy Bridge), u konektivity nebude chybět nic důležitého a dočkáme se USB 3.0, HDMI a dokonce i síťového konektoru LAN (Ethernet). Jinak toho ohledně hardwaru moc známého není; očekáváme osazení nějakého SSD (snad alespoň 128 GB) a integrovanou grafiku Intel HD 4000, ale nic momentálně nevíme na sto procent. STejně tak není známá kapacita osazené baterie a ani přibližná výdrž zařízení.

Klávesnice bude kvůli vysouvací konstrukci menší, než na jakou jsme zvyklí, a touchpad bychom na zařízení hledali marně – k ovládání bude sloužit dotykový displej, ovšem starší aplikace, které pro něj nejsou uzpůsobeny, se budou bez externí myši používat nejspíš docela špatně.

Hybridní Ultrabook MSI S20
Hybridní Ultrabook MSI S20

Na trhu by se slider MSI S20 měl objevit během podzimu; bude pravděpodobně čekat na zahájení prodeje systému Windows 8 – bez něj by zařízení bylo výrazně hůře použitelné. Cenu zatím neznáme a ani nevíme, zda se vůbec bude prodávat u nás, ale rozhodně doufáme že ano a že se nám dostane do redakce a budeme jej moci otestovat.

Zdroj: MSI, Computex 2012

Byl pro vás článek přínosný?