Hlavní navigace

Cooler Master Cosmos II: návrat krále?

3. 1. 2012

Sdílet

Zdroj: Redakce

Pamatujete dávněji uvedenou skříň Cosmos? Právě rok 2012 bude rokem, kdy se konečně objeví důstojný nástupce této velmi dobře ceněné řady. Cosmos II je samotným výrobcem označován jako tzv. ultra tower, jenž by měl stanovit laťku pro konkurenci. Není se ani čemu divit: na výrobě novinky byl použit krom obligátní oceli také hliník, jenž se postará o příkladnou pevnost a luxusní vzhled.

Začněme tedy rovnou u konstrukce, jak jsem již tak trochu naznačil, kostra je z hliníku. Na ní se potom nabalují další vrstvy z oceli, výsledná váha tohoto kolosu činí přesně 22 kg. Deska podporuje snad všechny formáty základních desek, na které jenom pomyslíte, včetně poměrně exotických SSI CEB a SSI EEB (formáty pro serverové desky). Bočnice jsou z hliníku taktéž, jejich demontáž zvládnete stiskem tlačítka, po kterém se plech efektně odsune.
Interiér skříně bude vyhovovat hlavně vyznavačům vodního chlazení. Nahoru je možno umístit až 360mm radiátor, pokud by toto řešení nevyhovovalo, je možné „vykuchat“ dolní koš pro disky, čímž se vytvoří prostor pro 240mm radiátor (navíc přirozeně ochlazován násavným ventilátorem).
Díky svým doslova mamutím rozměrům (344 × 704 × 664 mm) dokáže pojmout až 13 disků a 10 ventilátorů. Nemusíte se bát použít ani nejdivočejší multi-GPU konfigurace se čtyřmi grafickými kartami, uvnitř je zkrátka místa dost a dost. Myslelo se také na cable management a jednoduchou instalaci komponent, povšimněte si předvyvrtaných otvorů a různých zámků, díky kterým nebudete muset brát šroubovák do ruky skoro vůbec.
Přední panel je neméně futuristický, přímo po ruce máte celkem 6 USB portů (dva standardu USB 3.0) a audio I/O. Nechybí ani integrovaný regulátor otáček s efektním podsvícením pomocí LED, pro extrémně snadnou instalaci HDD/SSD zde máte také dvě pozice X-docks, jež lze jednoduše vyměňovat přímo za chodu.
KL hlasovani

Očekávaná prodejní cena činí bezmála 350 € (asi 9000 Kč), což za takto vybavený designový skvost nemusí být pro mnohé mnoho. Novinka dorazí na pulty obchodů v druhé polovině ledna/januára 2012, zájem recenzentů bude jistě velký a tak se co nevidět dočkáme podrobných recenzí.

Zdroj: techPowerUp!

Byl pro vás článek přínosný?