Hlavní navigace

Hráči se už nemusí bezdrátů bát. Corsair má „hyperrychlou“ myš

Sdílet

Zdroj: Redakce

Jedním z důvodů, proč náročnější hráči multiplayerovek nemají rádi bezdrátové myši, je kromě nutnosti dobíjení také jejich pomalost, resp. zpoždění reakcí. Tzv. polling rate udává, jak často počítač čte informace ze senzoru myši. U bezdrátů nebo levných USB myšek se používá frekvence 125 Hz, data se tedy čtou jednou za 8 ms. Špičkové drátové myši mají polling rate až 1000 Hz, reakční doba je tedy 1 ms.

Vybraní bezdrátoví hlodavci se podobné rychlosti teprve učí. Na podzim uvedená SteelSeries Rival 650 Wireless s 1ms odezvou srovnala krok s USB. Totéž nově nabízí i Corsair Harpoon RGB Wireless. Výrobce upravil bezdrátový přenos v pásmu 2,4 GHz a novou technologii nazývá Slipstream. Přenese prý dvojnásobek packetů oproti dřívějším generacím, umí se automaticky naladit na nejméně zarušenou frekvenci v éteru a odezva má být „pod 1 ms“.

S těmito parametry myš funguje při využití dodávaného USB donglu. Harpoon si ale rozumí i s Bluetooth 4.0, kde bonusové funkce chybí. V režimu Slipstream vydrží až 30 hodin se zapnutým podsvícením či 45 hodin s vypnutým. U Bluetooth se výdrž zvýší na 40, resp. 60 hodin. Integrovaný LiPol akumulátor se dobíjí připojením do USB, pak může myš fungovat i jako drátová.

Corsair vsadil optický senzor PMW3325 s rozlišením 10 000 dpi. Myš má pogumovaný grip a šest programovatelných tlačítek. Hlavní levé a pravé využívají spínače Omron, které vydrží až 50 milionů kliků. Harpoon RGB Wireless se bude v Evropě prodávat za 60 eur (1600 Kč).

MM_AI

Pro ještě náročnější hráče Corsair vyrobil drátovou M60 RGB Elite. Ta už má devět tlačítek, rozlišení 18 000 dpi regulovatelné po jednotkách, dvouzónové podsvícení a volitelné závaží. Stojí 70 eur (1800 Kč).

Byl pro vás článek přínosný?