Hlavní navigace

Stáhněte si zdarma výbornou strategii Crusader Kings II

21. 10. 2019

Sdílet

Fanoušci historických strategií by měli zbystřit. Studio Paradox momentálně na Steamu rozdává hru Crusader Kings II. Jde o simulátor středověku, ve kterém se v 11. století ujmete například prvního českého krále Vratislava II. a budete se s Přemyslovci snažit pomocí válek a diplomatických vztahů udržet rod na výsluní další čtyři století.

V Paradoxu jsou experti na hardcore strategie s historickou tematikou, kromě dvou dílů Crusaderů mají na svědomí i série Europa Universalis nebo Hearts of Iron. Vydali se už i do vesmíru, konkrétně s titulem Stellaris.

Crusader Kings II z roku 2012 patří mezi jejich nejlepší hry. Recenzenti hru ocenili průměrnou známkou 82 %. Na Steamu můžete zdarma získat jen základní hru. Rozšíření, kterých už je přes šest desítek, se platí zvlášť. Momentálně ale na ně jsou 50% slevy. Po přihlášení k newsletteru na této stránce ale získáte ještě DLC Olds Gods. To jde více do historie (začátek je 867 př. n. l.) a přidává pohany a íránské náboženství zoroastrismus.

TIP: Na Cnews sledujeme, které hry a aplikace jsou dočasně zdarma

Hra zřejmě zůstane „free to play“ napořád, vyplývá to alespoň  z vyjádření firmy na jejím fanfestu s názvem PDXCon. Tvůrci evidentně věří, že základní hra naláká ke koupi DLC, které výrazně obohacují hratelnost a obsah.

Paradox kromě toho oznámil, že příští rok vyjde plnohodnotné pokračování s nepřekvapivým názvem Crusader Kings III.

PS: Hra Crusader Kings II již dočasně byla zdarma na jaře 2018, takže už ji v knihovně možná máte.