Hlavní navigace

Dal a hned zase vzal. Seznam ze svých map odstranil vyhledávač keší

15. 9. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Aktualizováno 15. 9. 2015

Vyhledávač pro geocaching ze služby Mapy.cz zmizel. „Přes víkend proběhla spousta debat s aktivními hráči, kteří vyjádřili velké obavy, že zpřístupnění kešek na Mapy.cz povede k jejich ničení a ztrátám ze strany nezkušených a příležitostných hráčů. Hledali jsme různá řešení, která by vyhovovala oběma stranám, nakonec jsme se rozhodli, že kešky ze služby Mapy.cz v průběhu týdne zcela odstranime,“ píše Seznam na své facebookové stránce.

Původní článek z 14. 9. 2015

Seznam do svých map doplňuje další užitečné funkce pro turisty. Automatický plánovač výletů nově umí nastavit „průjezdný bod“. Stačí vyhledat místo, odkud chcete odstartovat, hned pod ním se objeví nový řádek Přes, kam napíšete, kudy by se výlet měl vydat.

Výlety mají novou funkci Přes
Výlety mají novou funkci Přes

Ještě větší peckou je vyhledávač keší. Seznam se domluvil s firmou Groundspeak provozující portál Geocaching.com, a do map přidal její databázi bodů. Na mapě tak navštívíte cílové místo zájmu a do vyhledávače napíšete „keš“, „geocaching“ nebo třeba už filtrovanou „tradiční keš“.

Mapy.cz umí vyhledávač keškyMapy.cz umí vyhledávač kešky
Mapy.cz umí vyhledávat kešky

Mapy.cz pak najdou všechny dostupné body v okolí s jejich přibližnými lokacemi (odchylka v řádu metrů). U kešek jsou i detailní informace (autor, založení, obtížnost, velikost atd.) plus odkaz na geocaching.com. Vyhledané kešky je možné uložit do batůžku a navštívit je pak s mobilem.

KL hlasovani

 

Zdroj: Seznam

Byl pro vás článek přínosný?