Hlavní navigace

Další české úložiště končí. Za sebou to má Megarapid.cz (bývalý Share-rapid.cz)

30. 5. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Dění kolem bývalého Share-Rapidu se znovu vyostřuje. Jde o první velký případ, kdy u nás bylo kvůli pirátství odsouzeno samotné úložiště (spor se Svěrákem). Rok nato úložiště skončilo, protože firma nesplácela závazky, a servery převzala společnost Bonsatero, která provozuje konkurenční hosting SuperbShare.

ShareRapid.cz už zase jede

Zřejmě díky záloze původních dat byl o dva měsíce později znovu zpřístupněn Share-Rapid. Web měl původní vzhled, zůstaly staré uživatelské účty, ale obsah se musel nahrávat znovu. A nakonec v květnu 2014 se Share-Rapid změnil na Megarapid.

Tím ale problémy nekončí. Posledních minimálně 14 dní je Megarapid mimo provoz. Na své facebookové stránce úložiště uvádí, že na odstranění nefunkčnosti webu usilovně pracuje. Jenže nejde o problémy technického rázu.

 

Společnost Condrington, která web spravovala, je opět v bankrotu a vypsala žádost o insolvenci, protože opět není schopna splácet své závazky. Dle dokumentů dluží osmi věřitelům celkově přes 600 000 korun. Proti tomu ale stojí Barbora Halouzková, dřívější členka představenstva Condringtonu.

Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality a Městskému soudu v Praze předala důkazy o možném podvodu ze strany Condringtonu, přesněji jednatelů Urbana, Drozdy a Jagerové. Halouzková říká, že Condrington měl loni příjmy, které by bez problémů závazky pokryly. Urban a spol. ale podle ní firmu vytunelovali. Z účtů firmy se ztratilo 4,4 milionu korun.

Na brzké uzdravení Megarapidu to tedy zatím nevypadá. Pokud šlo o podvod, úložiště skončí a s ním i data (peníze) uživatelů.

Díky za tip Ondřejovi S.