Hlavní navigace

Další zvrhlé příslušenství pro iPhone: Inteliscope z něj udělá mířidlo na zbraň

11. 7. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Že jde iPhone využít pro zachycení sportovních zážitků stejně jako GoPro nebo jej vybavit externím objektivem už nikoho nepřekvapí. Kromě těchto „normálních“ doplňků však vznikají i zvrhlejší možnosti. Mezi ty nejbizarnější patří určitě pouzdro s nástavcem Inteliscope, které umožňuje připevnit iPhone na zbraň a využívat jej jako mířidlo.

Inteliscope pro iPhone
Inteliscope pro iPhone

Držák je kompatibilní s dvojicí nejrozšířenějších railů (nosičů příslušenství na těle zbraně) Picatinny (Mil-STD-1913) a Weaver, které jdou připevnit na většinu dlouhých zbraní. Proč si tedy SA vz. 58 nevybavit iPhonem. Stejně tak jej můžete přimontovat na airsoftové nebo paintballové zbraně.

K příslušenství je samozřejmě připravena i střelecká aplikace, která by prý měla v kombinaci s Inteliscope nahradit průhledová mířidla. Nechybí funkce jako možnost záznamu, data o vystřelených ranách, vestavěny kompas, GPS souřadnice, předpověď větru a samozřejmě digitální zoom. Možné je vybírat z několika zaměřovacích křížů.

Inteliscope je kompatibilní s iPhonem 5 a 4S a můžete jej objednat za 99 USD. V případě, že máte telefon s Androidem, budete si muset počkat do září, kdy výrobce chystá nové držáky. Pro které modely však nezveřejnil.

Byl pro vás článek přínosný?