Hlavní navigace

Dlaždicový WinZip klame tělem. Aplikace nakonec zdarma není

11. 2. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Když navštívíte digitální obchod s aplikacemi, a to nejen ten od Microsoftu, obvykle v něm naleznete sadu ucelených informací. Provozovatel obvykle požaduje, aby měl zákazník přehled o některých věcech. Ve Windows Store kupříkladu uvidíte, které platformy patří mezi podporované, jakými jazyky hovoří, případně pro jakou věkovou skupinu je aplikace vhodná. Rovněž okamžitě zjistíte, zda budete muset vytáhnout svou platební kartu. Doteková verze legendárního komprimačního nástroje WinZip se však dopouští nepříjemného klamání uživatele.

Ve Windows Store vidíte, že je poskytován zdarma. Dříve byl k dispozici za nemalou částku 7,99 dolaru. Po svržení ceny propuklo všeobecné veselí. Radost vás nicméně opustí, když aplikaci stáhnete do svého počítače. Tehdy zjistíte, že se vlastně jedná o pouhou ukázku. Po patnácti dnech vám WinZip vypoví službu. Tvůrci se tvůrci rozhodli, že jestli chcete jejich produkt používat, musíte si jej předplatit.

 

Vysolíte za něj tudíž oněch 7,99 dolaru. Tentokrát nikoli jednorázově, neboť se jedná o roční předplatné. To se tvůrcům přirozeně vyplatí víc. (Za předpokladu, že tím neodradí příliš mnoho uživatelů. V opačném případě mají zařízen stálý výdělek.)

Než se tvůrcům podařilo pozměnit popisek aplikace, někteří uživatelé proto zažili zklamání. Ne, že bychom nyní, když se všechno vyjasnilo, skákali radostí do vzduchu. Konkreční 8 Zip stojí 160 Kč. Za tyto peníze jej následně můžete používat až na pěti zařízeních, jak to dovolují podmínky nastavené Microsoftem. Dlaždicový WinZip hledejte ve Windows Store. V desktopu mezitím můžeme sáhnout po řadě špičkových nástrojů, které jsou ovšem poskytovány zcela zdarma. Aplikace jako 7-Zip neběží pouze ve Windows RT, kvůli omezenému desktopu. Ve Windows 8 si je užijeme až až.

KL hlasovani

WinZip pro Windows 8 není zdarma
WinZip pro Windows 8 není zdarma

Zdroj: Neowin

Byl pro vás článek přínosný?