Hlavní navigace

Dokovací stanice Akasa DuoDock X pro disky nabízí USB 3.0 i Wi-Fi

29. 7. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Potřebujete přenášet velké množství dat, na které už obyčejný flashdisk nestačí? Nebaví vás neustále připojovat pevný disk k rozhraní SATA, abyste se neokrádali o drahocennou propustnost? V takovém případě by se vám na stole mohl vyjímat nový dok od Akasy.

Akasa DuoDock X WiFi je dokovací stanice pro pevné disky obou standardních rozměrů s rozhraním SATA, do počítače se pak připojuje rozhraním USB 3.0. Disk jednoduše zastrčíte z vrchní strany, stisknete zapínací tlačítko a chytrá krabička od Akasy jej zpřístupní v systému.

 

Díky rychlému rozhraní USB 3.0 DuoDock X nebude brzdit ani rychlá SSD. Tím ale v Akase neskončili. Do útrob zařízení přidali ještě podporu pro bezdrátové sítě v normách 802.11b/g/n. K datům se tak bez problému dostanete i bezdrátově, třeba z chytrého mobilu či tabletu (pro které je připravena aplikace).


Možná vás hned napadlo: „Když budu mít Wi-Fi připojenou k dokovací stanici, nedostanu se na internet“. Není to tak úplně pravda. Stačí se pomocí smartphone připojit k doku a skrz aplikaci dok připojit k vaší stávající Wi-Fi síti, přepne se pak do režimu tetheringu, takže o konektivitu nepřijdete.

DuoDock X WiFi podporuje standard UPnP, můžete si tak streamovat vybrané multimediální formáty. Jmenovitě tyto:

KL hlasovani

iOS file support

Video: h.264, .mov, .mp4, .mpv, .3gp, .m4v
Photo: .jpg, .jpeg, .png, .gif, .tif, .bmp, .tiff
Audio: AAC, MP3, M4A, AIF, WAV
Document: MS Office 97 or higher, .pdf, .rtf
Support “Open In” & AirPlay Function

Android file support

Video: h.264, .mp4, .3gp, MPEG-TS, .mkv
Photo: .jpg, .png, .gif, .bmp, .webp
Audio: AAC, MP3, .ota, .imy, .ogg, .rtttl, .rtx, .wav

 

Jedná se o ještě žhavou novinku, našel jsem ji zalistovanou v některých obchodech, zatím však není nikde dostupná skladem. Předběžná cena s daní v obchodě TNTrade je 1659 Kč s daní.

Byl pro vás článek přínosný?