Hlavní navigace

Doplňky nepoužívá 40 % uživatelů Firefoxu. Je to vysoké, nebo nízké procento?

7. 1. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Uvažovali jste nad tím, kolik uživatelů Firefoxu vlastně využívá doplňky? Mozilla plánuje v tomto roce přinést na trh prohlížeč s úplně novou architekturou, jejíž implementace je sice vítaná, ale vyžádá si nemalé oběti. Především ztratíme kompatibilitu se stávajícími doplňky, takže vývojáři budou nuceni přizpůsobit se novému modelu. Kdo to neudělá, přestanete v prostoru otevřeného prohlížeče v podstatě existovat.

 

Víme o tom, že doplňky nevyužívá každý, ale Firefox si na nich jméno postavil. Teď už nemusíme hádat, protože doplňky podle interní statistiky používá zhruba 60 % uživatelů. Respektive to můžete brát tak, že 40 % uživatelů se o doplňky nezajímá. Takže je podíl příznivců doplňků malý, nebo naopak velký? Určitě ne zanedbatelný. Pořád se jedná o nadpoloviční většinu, takže Mozilla může naštvat potenciálně spoustu lidí. 

Úplně jiná otázka je, kolik uživatelů doplňků patří k nadšencům. Řada lidí může používat dva tři lehké doplňky, které budou v nějaké formě převedeny na nový model, změna se jich tudíž reálně dotknout nemusí. Mozilla si vede krátký seznam doplňků, které s novou architekturou Firefoxu fungují buď částečně, nebo dokonce vůbec. Stav můžete sledovat také na adrese arewee10syet.com.

Kolik doplňků používáte?
Kolik doplňků používáte?

Zdroj: bugzilla.mozilla.org via gHacks