Hlavní navigace

Elon Musk už Twitter nechce. O budoucnosti sociální sítě zřejmě rozhodne až soud

9. 7. 2022

Sdílet

Zdroj: Deposiphotos
Elon Musk byl původně podle smlouvy ochotný zaplatit za Twitter 44 miliard dolarů a podle svých slov plánoval změny. Teď si to ale rozmyslel. Hrozí mu pokuta, ovšem správní rada Twitteru trvá na uskutečnění prodeje.

Musk chtěl prý síť změnit směrem k větší svobodě slova, zvažoval také povolení editace příspěvků. Na koupi by si však zřejmě musel půjčit, nebo prodat část svých akcií. Alespoň oficiálně jej nejvíce zajímalo, jak velkou část sítě tvoří falešné účty a boti. Od toho se totiž odvíjí počet reálných uživatelů, který má vliv na cenu. Twitter prý denně zablokuje více než milion falešných účtů, nové však stále vznikají.

Twitter by pro něj tak mohl být jen drahá hračka. Musk odstoupil se slovy, že dostal nedostatečné informace o množství falešných účtů. Ve smlouvě je uvedena klauzule, podle které by v případě odstoupení měl zaplatit pokutu ve výši jedné miliardy dolarů. Vedení Twitteru ale trvá na dodržení původního záměru odkupu celé společnosti za původní částku. Akcie však Twitteru nyní spíše klesají.

https://twitter.com/btaylor/status/1545526087089696768

Brett Taylor: „Představenstvo společnosti Twitter je odhodláno uzavřít transakci za ceny a podmínek dohodnutých s panem Muskem a plánuje podniknout právní kroky k prosazení dohody o fúzi. Jsme přesvědčeni, že u kancléřského soudu v Delaware zvítězíme.“

Finální dohoda mezi oběma stranami má být uzavřena až v říjnu, do té doby ještě mohou jednat. Jak to celé dopadne, nelze vůbec odhadovat. Elon Musk ve svém podnikání už vícekrát velmi riskoval a Tesla ani SpaceX tu dnes vůbec nemusely být. Možností je nyní více. Twitter trvá na dohodě, ale jaké jsou záměry Elona Muska, ví jen on sám.

zdroj: Brett Taylor