Hlavní navigace

Enermax na CeBIT chystá opravdovou smršť

25. 2. 2011

Sdílet

Zdroj: Redakce

Enermax představí na blížícím se CeBITu (1.–5. března) celou řadu novinek. Mezi nejzajímavější z nich jistě patří zcela nová řada zdrojů MaxRevo a prototyp s krycím názvem EXX900, který se má stát základem příští generace počítačových zdrojů. Co na nás tady přední výrobce počítačových zdrojů chystá?

Stánek se zdroji Enermax na CeBITu 2010.

Jednou z novinek bude úplně nová řada zdrojů MaxRevo, která si odbude
premiéru právě na blížící se výstavě a je zaměřena na počítače s
několika grafickými procesory, průmyslová PC, pracovní stanice a
servery. Tyto zdroje jsou vybaveny šesti 12V větvemi a díky vylepšené
typologii oproti řadám Modu87+ a Pro87+ se snížily energetické ztráty a
vzrostla účinnost, která dosahuje až 94%, což splňuje podmínky pro
certifikaci 80Plus Gold. MaxRevo budou dostupné ve variantách s
výkonem 1 200, 1 350 a 1 500 W.

Nová směrnice Evropské unie, známá pod označením ErP Lot 6, reguluje spotřebu počítačů v pohotovostním režimu maximálně na 1 W a od roku 2013 dokonce na 0,5 W. Aby bylo možné dosáhnout těchto hodnot, musí být použita vyhovující základní deska a zdroj. Proto společnost Enermax upravila některé ze stávajících modelů, aby vyhovovaly této směrnici. Konkrétně se jedná o modely Liberty Eco, Eco80+, Modu82+ a Pro82+.

Podle vyjádření společnosti by měly být i další řady postupně upravovány tak, aby tuto směrnici splňovaly. Mimo jiné se mezi zdroje s podporou ErP Lot 6 řadí také nedávno představená série ErPro80+, o které jsme vás již informovali. Jedná se o zdroje okupující segment trhu zhruba na úrovni řady ECO80+. Více informací o směrnici Erp Lot 6 naleznete v Úředním věstníku Evropské unie.

V rámci probíhajících úprav napříč modelovými řadami se dočkají změny vzhledu zdroje ze sérií Pro87+ a Modu87+. Inovované modely budou poprvé představeny na CeBITu, ale my vám přinášíme první fotografie již nyní.

Starý a budoucí vzhled modelové řady Modu87+.

Pro návštěvníky CeBITu má Taiwanská společnost přichystané ještě jedno překvapení. Na výstavě totiž odhalí prototyp EXX900, který jako první zdroj společnosti splňuje požadavky certifikace 80Plus Platinum (účinnost 90% - 94% - 91% při vytížení 20% - 50% - 100% v sítích s napětím 230V). Účinnost zdroje již byla ověřena organizací ECOS.

Představený prototyp ukáže, jakým směrem se budou ubírat budoucí modely, jelikož jeho technologický základ se stane základem pro vývoj příští generace napájecích zdrojů Enermax.

Enermax ale ještě před polovinou února poslal tiskovku, která měla upozornit na to, že chystá nové highendové skříně, zatím označované jako ECA 5020 a ECA 3230. ECA 5020 je full tower s rozměry 620 × 234 × 568 mm a může pojmout až 20 ventilátorů a 14 optických mechanik + pevných disků. ECA 3230 má být robustní midi tower zaměřený na snadnou montáž komponent a dobré chlazení. Tak uvidíme, co se pod černou a červenou plachtou nakonec skrývá.

Zdroj: TZ Enermax, TechConnect.com, Technic3D.com