Hlavní navigace

Facebook je bezpečnější a umožní vkládat příspěvky na vlastní stránky

Sdílet

Zdroj: Redakce

Facebook na svém blogu oznámil, že už všechny uživatele převedl na zabezpečený protokol HTTPS. To znamená, že při komunikaci se sítí dojde k vytvoření šifrovaného tunelu mezi prohlížečem a serverem a data nelze (alespoň ne snadno) po cestě odposlouchávat. Facebook už tuto novinku uvedl před dvěma lety, ale bylo pouze na vůli uživatelů, jestli si ji aktivují. Třetina to prý udělala.

HTTPS už je na Facebooku výchozí pro všechny

Veškerá komunikace na desktopovém webu a v aplikacích už je tedy zabezpečena. Převod na HTTPS ještě čeká mobilní verzi stránek na m.facebook.com. Firma ale uvádí, že už 80 % datového provozu na mobilním webu také prochází šifrovanou cestou.

 

Další novinkou bude vkládání veřejných příspěvků z Facebooku na vlastní stránku. Tzv. embedding, pomocí něhož lze objekt (příspěvek) zapouzdřený ve značkách

Takhle bude vypadat příspěvek z Facebooku vložený na cizím webu
Takhle bude vypadat příspěvek z Facebooku vložený na cizím webu

KL hlasovani

V případě Facebooku to bude podobné. Vložený objekt bude obsahovat text, přiložený odkaz, video nebo obrázek. Prvek bude aktivní, takže na odkazy bude možné klikat a daný profil či stránku lze hned „lajknout“ a začít sledovat. Funkce se zatím pouze testuje. V první vlně ji dostanou jen vybrané stránky a profily, veřejná dostupnost přijde až v řádu týdnů nebo měsíců.

Zdroj: Facebook (1, 2)

Byl pro vás článek přínosný?