Hlavní navigace

Facebook zabil integraci s Windows. Kontakty ani události se nesynchronizují

10. 6. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Windows (Phone) činila zajímavými právě integrace s online sociálními sítěmi. Integrace se začala rozpadat už dříve. Na mobilech Microsoft odebral integrovaný facebookovský chat s tím, že samostatné aplikace jsou aktuálnější a na úrovni systému nedokáže tak rychle reagovat na novinky ve službách. Samostatná aplikace vám v důsledku opravdu nabídne více funkcí.

Poslední informace navzdory tomu není pozitivní. Zrušena bude veškerá integrace s Windows, včetně tak důležité věci jako propojení adresáře s kontakty na Facebooku. Proč? Tentokrát není na vině Microsoft, ale samotný Facebook, který se rozhodl, že už nebude otevřený. Microsoft o změně informuje uživatele také e-mailem; reaguje na loni oznámené změny v Graph API.

O co přijdeme? Vedle kontaktů o integrované sdílení na Facebook. Lépe řečeno jsme o to všechno přišli. Synchronizace kontaktů a sdílení přestaly fungovat 9. června. Postižena je aplikace Lidé pro Windows Phone, Windows 8.1 a webová verze a další. Pokud se budete chtít podívat na detaily o člověku, budete muset navštívit aplikaci Facebook na svém zařízení. Přímé sdílení z OneDrive odpadá, takže např. fotku budete muset nejdřív stáhnout do zařízení.

Je to nepříjemné. Sám jsem využíval zobrazování událostí z Facebooku v kalendáři telefonu, u kontaktů jsem ocenil především profilové fotografie, které se z Facebooku stáhly. Bohužel se nejedná o dočasný stav, žádné zázračné řešení nás nevysvobodí. Přehled zasažených aplikací naleznete na webu Microsoftu. Zdá se však, že aspoň synchronizaci kalendáře lze ponechat aktivní.

Microsoft konec integrace s Windows oznámil e-mailem