Videa na šířku zkrátka nejsou moderní a Facebook to inzeruje jako „usnadnění tvorby videí“ či „zůstáváme domovem pro všechny typy videí – krátkých, dlouhých i živých“. Při nahrávání si už nebudete moci vybrat, v jakém formátu video zveřejníte, zároveň Reelsy nebudou omezeny délkou 90 sekund.
Facebook má pro Reelsy samostatnou sekci a nekonečné „skrolování“ krátkými videi je holt trend, který jen tak neskončí. Vertikální obsah začíná dominovat i na domovské stránce YouTube.
Pro Facebook je zatím stále silnou konkurencí TikTok, jehož možný zákaz se ve Spojených státech již mnohokrát odložil. Na obzoru je ale zákaz sociálních sítí pro děti.
Pro Facebook to bude znamenat větší přísun videí pro platformu, na které vydělává více. Problematické to ale může být, pokud s tím uživatel nebude počítat a video pak nebude ve formátu na výšku vypadat dobře.
Výchozí nastavení bude nyní stejné pro formáty publikování Feed i pro Videoklipy. Jakmile nahrajete video, Facebook jej podle svého algoritmu bude moci zařadit do sekce Reels. Nemělo by se to ale týkat videí, kterým nastavíte přístupnost pouze pro vaše přátele.
zdroj: Meta