Hlavní navigace

Fantasy liga od Seznamu – hospodští fotbaloví experti si můžou zasoutěžit

18. 2. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Seznam na svém sportovním portálu spustil novou hru Fantasy liga. Sestavíte si vlastní fotbalový tým snů a reálné výsledky hráčů 1. Gambrinus ligy vám mohou do virtuálního prostředí přihrát body. Podobný formát už ve světě funguje několik desítek let, dík internetu ale dostal nový rozměr.

Sport.czcz Fantasy liga
Fantasy liga

Jak hra funguje? Na fantasy.sport.cz si za rozpočet 100 milionů dolarů vyberete 11 hráčů z první ligy (z jednoho družstva můžou být maximálně tři hráči), zasadíte je do nějaké formace a pojmenujete nový tým. V každém kole ligy mohou vaši hráči získat body podle toho, jak zrovna hráli v reálném světě. Pokud brankář chytí penaltu, dostane 5 bodů, pokud dá obránce gól, tak je to za 8 bodů, za nástup do zápasu je bod a při odehrání minimálně 60 minut pak dva body. Body se samozřejmě také odečítají za karty, obdržené góly atp. Jednoho hráče musíte vybrat jako kapitána, za to pak dostane dvojnásobek bodů. V novém kole si zase můžete vybrat nových 11 hráčů atd.

 

Cílem je získat více bodů než ostatní hráči Fantasy ligy. Na konci sezóny se body sečtou a ti nejlepší získají lístky na Ligu mistrů, dresy nebo PlayStation 3. Nejsou to velké ceny za spoustu investovaného času, ale zase je hraní Fantasy ligy zdarma, jinde ve světě jsou některé funkce zpoplatněné. Seznam bude vydělávat jen na reklamě.

Pokud si myslíte, že máte tuzemskou ligu přečtenou, určitě Fantasy ligu zkuste.

KL hlasovani

„Do vlastní Fantasy ligy jsme se pustili, protože našim uživatelům chceme přinést nový druh zábavy, který je ve světě velice populární. Jen v severní Americe ho hraje přes 32 milionů uživatelů starších 12 let. Na rozdíl od zahraničí ho našim uživatelům nabídneme zcela zdarma,“ řekl Zdeněk Martina, produktový manažer serveru Sport.cz a dodává: „Podle zájmu čtenářů a sportovních fanoušků budeme přidávat další sporty a soutěže.“

Zdroj: Seznam

Byl pro vás článek přínosný?