Hlavní navigace

Fio banka má konečně novou aplikaci pro Android

12. 12. 2019

Sdílet

Po letech slibů se klienti Fio banky konečně dočkali nové aplikace pro Android. Ta je prakticky věrnou kopií verze pro iOS, která byla vydána před půl rokem. Původní aplikace pro Android je bez aktualizace již skoro dva roky a její design je ještě mnohem starší. Nová verzi je nutné stáhnout ručně, v googlovském obchodě se nachází jako zvláštní položka pojmenovaná Fio Smartbanking CZ. (Původní appku Fio časem zruší.)

Aplikace vyžaduje Android 6 a novější. Má nový design, který lze přepnout i do tmavého režimu. Konečně je možné se přihlašovat otiskem prstu nebo skenem obličeje. Na výchozí obrazovce přibyla užitečná nástěnka, na níž lze volitelně připnout různé widgety. Můžou tam být pohyby na účtu, poslední karetní transakce, informace o spoření atd.

Rozšíření se dočkaly platby pomocí QR kódů. Ty lze nově načítat i z galerie. Uživatelé ale mohou generovat rovněž vlastní QR kódy (funkce Zaplať mi), které slouží k jednoduchému příjmu plateb.

Předně chceme našim klientům poděkovat za trpělivost, kterou s námi při přípravách nového Smartbankingu měli. Proto jsme v nové aplikaci chtěli nabídnout i něco navíc, než jen nový design a doplnění několika funkcí. Dark mode a ověření pohledem na telefon jsou novinky, které mnoho bankovních aplikací nenabízí. Velkou radost máme také z nové Nástěnky, kterou jsme od vydání aplikace pro iOS na základě zpětné vazby ještě vylepšili,“ říká Ján Franek, ředitel softwarové divize Fio banky.

V aplikaci lze nově také:

  • vytvářet a upravovat trvalé příkazy
  • zakládat inkasa
  • zobrazit plánované nebo neprovedené platby
  • stahovat výpisy z účtu

Chystané funkce

Zmiňovaný tmavý režim aktuálně funguje je na Androidu 10, kde se přepíná automaticky dle preferencí v systému. Vývojáři ale časem nabídnou přepínač, aby šel režim zapnout i ve starších Androidech. V budoucnu přibydou též push notifikace informující o pohybech na účtu, vyhledávání a ověřování plateb zadaných na webu,

KL hlasovani

Fio má momentálně přes 900 000 klientů. Na trhu působí od roku 2010, za tu dobu vybudovala necelých 90 poboček a 180 bankomatů. Nově budované jsou rovnou bezkontaktní, takže s Google Pay z nich půjde vybírat hotovost rovněž pomocí mobilu. Apple Pay je u Fia v provozu od října.

Zdroj: Fio

Byl pro vás článek přínosný?