Hlavní navigace

Firefox, IE i Chrome budou více chránit před špehováním

27. 1. 2011

Sdílet

Zdroj: Redakce

S novou funkcí, která by měla zabránit sdílení osobních dat, přišla organizace Federal Trade Commission v prosinci minulého roku.

Úplně prvním, kdo vyhlásil tomuto bezpečnostnímu doplňku podporu, byla poněkud nečekaně společnost Microsoft a to již minulý měsíc. Při této příležitosti také potvrdila, že se novinka objeví v Internet Exploreru 9.

Mozilla Firefox bude ochranu implementovat také, hodlá to však provést jinou cestou. Zamýšlí za tímto účelem operovat s údajem umístěným v hlavičce načítané stránky. Metoda to je určitě zajímavá, ovšem má jeden zásadní zádrhel - vyžaduje to i patřičně nastavený web, který musí funkci podporovat.

Do třetice se zapojil také Google, který implementaci této funkce pro prohlížeč Chrome naznačil. Do prohlížeče se ale doplněk v tomto případě dostane formou plug-inu, z čehož je jasné, že ochrana bude k dispozici pouze tam, kde si ji uživatel sám nainstaluje. I Google Chrome automaticky očekává implementaci ze strany webu a bez patřičné podpory tak bude doplněk k ničemu.

Zdroj: Betanews