Hlavní navigace

Firefox OS se dostane i do high-endu. Mozilla také zvažuje podporu aplikací z Androidu

25. 5. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Loni zvolený šéf Mozilly poslal blízkým lidem blízkým nadaci e-mail, ve kterém vysvětluje budoucnost platformy Firefox OS. I přes nevalný komerční úspěch se organizace tohoto systému nevzdá. Chris Beard naopak tvrdí, že zde musí zůstat někdo, kdo bude zastávat otevřené technologie a plně přizpůsobitelné telefony, když Google, Apple a další své platformy uzavírají.

Alcatel OneTouch Fire E je jedním z těch lepších telefonů s Firefoxem
Alcatel OneTouch Fire E je jedním z těch lepších telefonů s Firefoxem, T-Mobile jej prodává za 3500 Kč

Nová iniciativa Ignite má za cíl přinést telefony zaměřené na kvalitu, nikoliv cenu. Dosavadních 17 telefonů bylo především levných, čemuž odpovídala i výbava. Ač Beard mluví, že se začaly prodávat mobily od ultralevných až po high-end, není to pravda. Mozilla stále neuvedla slibovaný smartphone za 25 dolarů a high-endu se ani nepřiblížila. Beard navíc přiznává, že jít cestou levných zařízení zamýšlený úspěch nepřineslo.

 

To se však má změnit. Spolu s partnery chce uvést smartphony s funkcemi a technologiemi běžně dostupnými i u konkurence. Mozilla také zvažuje, že začne v systému podporovat aplikace pro Android podobně jako BlackBerry nebo Jolla. Hlavní důraz ale bude stále kladen na otevřené webové standardy, a tedy i aplikace budou ve většině případů pouze upravené webové stránky se všemi (ne)výhodami.

Zdroj: Cnet