Hlavní navigace

Firefox OS už přesvědčil 18 operátorů a počet výrobců také roste - MWC 2013

25. 2. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Otevřený mobilní operační systém založený na Gecku je z Barcelony dost hlasitě slyšet. Mozilla nabírá nové partnery jak ze stran operátorů, tak i výrobců koncových zařízení. Na veletrhu se také pochlubila funční komunikací mezi počítačem a mobilem. Mozilla, AT&T a Ericsson dokážou pomocí protokolu WebRTC spojit hovor dvou zařízení bez dodatečného softwaru – vše probíhá jen ve webovém prohlížeči. Podobně lze posílat i SMS či MMS.

" width="560" height="315" frameborder="0">

Mozilla se už stihla spřátelit s téměř dvacítkou operátorů: América Móvil, China Unicom, Deutsche Telekom (T-Mobile), Etisalat, Hutchison Three Group, KDDI, KT, MegaFon, Qtel, SingTel, Smart, Sprint, Telecom Italia Group, Telefónica (O2), Telenor, TMN a VimpelCom.

" width="560" height="315" frameborder="0">

Telefony s mobilním Firefoxem vyrobí LG a Huawei, spolupráci ohlásilo i Sony. Alcatel a ZTE už na MWC 2013 ukazují hotové produkty, více v novince Standy Janů. Už dříve byly uvedeny dva vývojářské mobily značky Geeksphone.

V první vlně se mají telefony dostat do Brazílie, Kolumbie, Maďarska, Mexika, Černé hory, Polska, Srbska, Španělska a Venezuely, tedy rozhodně ne na lukrativní západní trhy. V následujících týdnech a měsících ale Mozilla oznámí, kam zamíří pak.

 

Zdroj: Mozilla

Byl pro vás článek přínosný?