Hlavní navigace

Díky doplňku Quantum Lights září Firefox pestrými barvami. Ve dne jsou jiné než v noci

19. 12. 2017

Sdílet

Zdroj: Redakce

K nejpropracovanějším prohlížečům současnosti patří bezesporu Vivaldi, který před více než rokem ve verzi 1.4 představil možnost automaticky měnit barevné schéma podle specifikovaného intervalu. Podobného efektu můžete dosáhnout ve Firefoxu. Nejedná se ale o plnohodnotnou alternativu k Vivaldimu.

Motiv vzhledu Quantum Lights, jenž vyrobil člen komunity Sean Martell, nutí Firefox, aby měnil barvy podle denní doby. Podotýkám, že nad procesem nemáte manuální kontrolu. Nelze ani volit z více variant vzhledu, k dispozici jsou jen dvě. Do tmavší se prohlížeč obléká na noc, přes den více září. Jedná se o pestrobarevné motivy. Motiv laděný do fialova je pak určen pro režim anonymního prohlížení.

Právě pro tento režim chce autor někdy v budoucnu rovněž nabídnout různé varianty pro různé denní doby. Jak jsem již uvedl, pokud chcete mít široké možnosti automatizované proměny vzhledu prohlížeče, obraťte se raději na Vivaldiho (vivaldi.com). Pokud takovou potřebu nemáte, možná se vám bude Quantum Lights zamlouvat. Je ale také potřeba podotknout, že změna motivu za běhu prohlížeče nemusí fungovat. Barvy se přepnou po restartu aplikace.

Byl pro vás článek přínosný?