Hlavní navigace

Firmy ruší účast i na letošním posunutém MWC 2021. Organizátor přesto doufá v konání

11. 3. 2021

Sdílet

Zdroj: MWC

Loňský mobilní kongres MWC v Barceloně byl kvůli pandemii zrušen. Letošní se má odehrát v příhodnější červnové datum, kdy respirační nemoci příliš neřádí. Řada velkých firem se ale i tak odhlásila. Na akci nebude Ericsson, Sony, Oracle, Facebook a aktuálně svou účast zrušila Nokia.

MWC byl loni první velkou akcí, která se kvůli koronaviru vůbec neodehrála. Berlínská IFA na podzim pak proběhla jen velmi omezeně a CES se letos v lednu konal už jen virtuálně. Červen je relativně daleko, firmy mají ale z viru stále strach. Byť minulý měsíc se v Šanghaji konala pre-MWC exhibice (kterou stejně jako veletrh v Barceloně pořádá organizace GSMA) s asi 20 tisíci návštěvníky.

MMF23

Nokia sdělila v prohlášení: „Po pečlivém uvážení se Nokia rozhodla nemít na MWC 2021 žádný fyzický stánek. Zdraví našich zaměstnanců, zákazníků a partnerů je pro nás nejdůležitější. Vzhledem k tomu, že očkování je stále v počátku, budeme letos účastni pouze virtuálně“.

Jako první účast před dvěma dny odvolal Ericsson, následovaly společnosti Sony a Facebook. GSMA přesto věří, že se akce s přibližně polovičním počtem účastníků nakonec uskuteční. Nachystánu má ale i virtuální platformu.

Byl pro vás článek přínosný?