Hlavní navigace

Forerunner 735XT jsou téměř dokonalé hodinky. Lehké, dlouho vydrží a mají hodně funkcí

16. 5. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Nový zástupce multisportovní řady Garminu patří mezi nejdražší, ale také nejvybavenější hodinky výrobce. Forerunner 735XT ve 12 mm tenkém těle o hmotnosti 44 gramů obsahují GPS/Glonass modul, snímač srdečního tepu a Bluetooth/Ant+ připojení, přes které hodinky mohou komunikovat s hromadou dalších senzorů či mobily.

Garmin Forerunner 735XT
Garmin Forerunner 735XT

V hodinkovém režimu novinka vydrží až 11 dní, s neustálým trackingem přes GPS 14 hodin a úsporným trackingem až 24 hodin. Model Forerunner 920XT nabídne dvojnásobné hodnoty, ale zase jsou hodinky celkově větší a výrazně těžší. Spíš zamrzí chybějící barometr, takže nadmořskou výšku si budou hodinky odvozovat jen z GPS.

 

Displej je barevný s rozlišením 215 × 180 px. Tělo odolá otřesům i vodě (5 ATM, vhodné pro plavání na hladině). Uvnitř se nachází vibrační motorek i mini reproduktor, které upozorňují na události ze spárovaného mobilu, případně informují sportovce v tréninkovém režimu. Přes aplikaci Garmin Connect si hodinky rozumí s Androidem, iOS i Windows Phonem.

" frameborder="0" height="360" width="640">

Sportovní vychytávky

Jde o triatlonový model, takže obsahuje funkce pro běžce, cyklisty i plavce. Obsahují ale také samostatné sportovní profily i pro další sporty jako veslování, běžecké lyžování, vysokohorská turistika nebo fitness trénink v posilovně.

Běh: Ačkoliv je Forerunner 735XT triatlonovým sporttesterem, splní požadavky i sportovců, kteří vyznávají jen některou z dílčích sportovních disciplín. Oproti jiným, kompaktním sporttesterům, má jedinečnou kombinaci vlastností. Patří k nim podrobné vyhodnocení běžecké techniky, včetně měření „Running Dynamics“ statistik, ke kterým patří měření doby kontaktu nohy se zemí, výška odrazu, měření délky kroku, měření podílu levé/pravé nohy na běžeckém výkonu, stanovení laktátového práhu, určení běžeckého VO2max, statický test kondice/přetrénování (Stress Score), test kondice v prvních minutách tréninku, výpočet doporučené doby odpočinku a další funkce.

Kolo: Vyznavači cyklistiky se mohou těšit na podporu cyklistických snímačů rychlosti/kadence, wattmetrů, včetně Garmin Vector2, výpočet cyklistického VO2max, podporu cyklistického radaru Garmin Varia Radar nebo dokonce cyklistického head-up displeje Garmin Varia Vision. Při připojení snímače rychlosti poskytnou hodinky měření indoor cyklistického tréninku. Oproti dokonalejším modelům, jako je Forerunner 920XT nebo fénix3 sice nový Forerunner 735XT neobsahuje vestavěný barometrický výškoměr, ale výšková data počítá pomocí GPS a po přehrání záznamu tréninku do deníku Garmin Connect poskytne výškový profil a statistiku získaných/ztracených výškových metrů. Oproti hodinkám Forerunner 310/910/920XT nabízí navíc samostatnou stránku s kompasem. 

Plavání: Pro příznivce plavání je připravena podpora jak plavání v krytém bazénu, tak i možnost měření plavání v přírodě. Samozřejmostí je možnost měření srdečního tepu při plavání pomocí plaveckých hrudních snímačů HRM Swim a HRM Tri. Při plavání v bazénu hodinky automaticky rozeznají plavecký způsob, změří tempo, počet bazénů, uplavanou vzdálenost, spočítají počet záběrů ruky a vyhodnotí efektivitu plavání SWOLF.

Minimálně dvanáct tisíc

Garmin Forerunner 735XT jsou dostupné v černé a tyrkysové barvě. Základní balení stojí 12 000 Kč. Za 13 500 Kč je v ceně i hrudní snímač tepu HRM-Run pro běžce (běžně stojí 2800 Kč). Nejdražší balíček za 16 000 Kč má v ceně dva hrudní snímače HRM-Swim a HTM-Tri (běžně stojí 2800 Kč a 3600 Kč).

Zdroj: Garmin