Hlavní navigace

Fotografie GeForce GTX 980 Ti jsou venku. Stejný chladič a PCB jako Titan X

25. 5. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Krátce pro provalení podoby Radeonu tzv. „R9 390X“ (který se ale podle jistých zvěstí bude jmenovat úplně jinak) se na webu objevily i fotky jeho nepřítele ze stáje Nvidia – GeForce GTX 980 Ti. Od soboty máme pro tuto kartu první hrubé informace o parametrech (údajně by měla mít 2816 stream procesorů a podobné takty, jako Titan X), nyní už je jasno i o fyzické podobě.

Snímky připravované novinky ze stáje Nvidia toho ukazují mnohem více než velmi „cudný“ snímek Radeonu s Fiji. Ovšem na druhou stranu zase neposkytují žádná velká překvapení. Karta totiž používá typický referenční chladič, který už dobře známe a má také stejné PCB a výstupy jako Titan X. Napájení je zajištěno šestipinem a osmipinem a co je hodno pozornosti, je absence backplate, tedy totéž, co se stalo na Titanu X. Tam to ale prý má být pro zlepšení chlazení při osazení ve SLI a nikoliv kvůli snižování nákladů (což je asi první věc, která vás napadne).

Fotografie GeForce GTX 980 Ti (Zdroj: VideoCardz)

Fotografie GeForce GTX 980 Ti (Zdroj: VideoCardz)
Fotografie GeForce GTX 980 Ti (Zdroj: VideoCardz)

Díky jeho odebrání je však vidět, že karta má RAM osazenou jen z jedné strany PCB, vespod čipy chybí. GeForce GTX 980 Ti má mít jen 6 GB paměti, což znamená 12 standardních 4Gb čipů, které dohromady dají 384bitovou sběrnici. Všechny tedy budou z vrchní strany, pro kterou bohužel obrázek s odebraným chladičem není. Jinak se mi na fotce PCB nepovedlo najít žádné odlišnosti proti Titanu X, takže deska samotná by měla být prakticky identická.

Fotografie GeForce GTX 980 Ti (Zdroj: VideoCardz)

Web VideoCardz, který fotografie publikoval, při této příležitosti opět opakuje, že karta by měla být uvedena na trh či odhalena v příštím týdnu, zatím ale bez uvedení konkrétního dne. Toto se má týkat nejen referenčního provedení, které je na fotografiích, ale i nereferenčních verzí s lepšími chladiči od různých firem. Někteří recenzenti nyní údajně testují i tyto modely, takže by snad takové karty měly být k dispozici s těmi nereferenčními v první vlně prodejů nebo jen s mírným zpožděním.

 

Zdroj: VideoCardz