Hlavní navigace

Fractal Design má novou skříň zaměřenou hlavně na pořádné proudění vzduchu

30. 8. 2021

Sdílet

Zdroj: Fractal Design

Fractal Design představil novou počítačovou skříň, kterou navrhl s primárním cílem co nejlepšího proudění vzduchu. Nazval ji Torrent a „místo stahování nelegálních filmů“ nabídne co největší průtok vzduchu pro ochlazování hardwaru bez nutnosti dodatečných chladicích komponent.

Interiér skříně je výrazně otevřený a kromě vzduchu počítá i s vodním chlazením. Vylepšené má být zejména chlazení nejvíce topící komponenty – grafické karty. Pro ni je nachystán i pomocný držák, který má za cíl udržet těžkou kartu v rovině.

Torrent Black RGB TGL 22 Exploded View Torrent Black

Disky se upevňují pod pravou bočnici a pro zdroj je místo v horní části. Vpředu i vzadu najdete prachové filtry s odnímatelnou nylonovou síťkou. Bez ní bude chlazení účinnější, ale zase náchylnější na prach.

https://www.fractal-design.com/wp-content/uploads/2021/07/Airflow-1080p-1-1.m4v

Čelo skříně je otevřené a obsahuje dvojici ventilátorů Dynamic PWM (nebo Prisma RGB s barevným podsvícením) o velikosti 180 × 38 mm. Další tři 140mm ventilátory (Dynamic, nebo Prisma s LED) jsou pak na dně skříně, takže celkový počet předinstalovaných větráků se vyšplhal na pět. Ventilátory si Fractal vyvinul nově s touto skříní a slibuje u nich i tichý chod. Ventilátory a LED osvětlení jsou ovladatelné skrz základní desku s podporou adresovatelného RGB (3pinové 5V konektory).

Nový má být i rozbočovač Nexus 9P Slim PWM. Ten se však ukázal v nových skříních jako vadný a Fractal Design zveřejnil návod na jeho výměnu. Po vyplnění formuláře vám zašle nový.

Rozměry skříně jsou 544 × 242 × 530 mm a pojme základní desky do formátu E-ATX. Grafická karta může být dlouhá nejvýše 461 mm a chladič na procesoru maximálně 188 mm. Skříň Torrent dodává výrobce v šesti barevných kombinacích v různých variantách, bílé, šedé a černé a s možností barevně podsvícených ventilátorů.

zdroj: Fractal Design