Hlavní navigace

G.Skill Ripjaws zdroje, klávesnice, myš, headset a paměti Trident Z [Computex]

4. 6. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Na letošním Computexu  toho G.Skill předvedl opravdu hodně. Kromě nových pamětí DDR4 Trident Z, což by nebylo až takovým překvapením, ukázal také čtveřici zdrojů s účinností 80Plus Gold a Platinum, a navíc také mechanickou klávesnici, herní myš a dvojici sluchátek.

G.Skill Trident Z

Nejprve se podívejme na novou sérii pamětí Trident Z. Kromě několika fotek G.Skill ještě zveřejnil několik kusých informací. Půjde o moduly DDR4, které budou dostupné ve čtyř i dvoukanálových setech. Paměti by se měly dostat na trh v průběhu června a máme očekávat brzký přísun dalších informací. G.Skill Trident Z by měly, jak už to tak u modulů s agresivním pasivem bývá, cílit především na nadšence a hráče.

G.Skill Trident Z

Dále G.Skill světu předvedl pro tuto firmu zcela nový produkt, kterým jsou počítačové zdroje. Konkrétně se jedná o modely PS750G a PS850G, splňující certifikaci 80Plus Gold, a PS850P a PS1250P, jež obdržely dokonce certifikát 80Plus Platinum. Oba typy zdrojů mají plně modulární kabeláž a cílovou skupinou by měly být systémy pro hráče a pracovní stanice.

G.Skill Ripjaws zdroje

Zdroje jsou vybaveny řadou ochran (OVP, UVP, OCP, OPP, SCP a OTP), které jsou již standardem pro zdroje střední a vyšší třídy a mnohdy se prodírají také k těm nejlevnějším modelům. Vnitřnosti by ovšem měly být vybaveny pouze kvalitními japonskými kondenzátory. Rozložení výkonu a počet větví nám zatím G.Skill tají, ale o chlazení by se měl starat 140mm ventilátor s inteligentním řízením otáček, který se bude umět při nízkém zatížení zdroje vypnout. O datu uvedení se G.Skill nezmiňuje.

G.Skill Ripjaws MK780 RGB

Na závěr několik periferií. Mechanická klávesnice KM780 bude dostupná ve verzích RGB a MX, které se liší pouze podsvícením kláves. KM780 využívají osvědčené spínače Cherry MX (Red a Brown) s životností 50 miliónů úderů. Ke klávesnicím bude také dodáván dvoumetrový kabel USB. Do vestavěné paměti bude možné uložit tři mapy pro klávesy a bude možné nastavit také mapu podsvícení, makra a spoustu dalších nastavení. Layout nabízí krom speciálních tlačítek pro některé základní funkce systému také šest programovatelných tlačítek.

G.Skill Ripjaws MK780 MX

MX780 RGB je poté agresivně vyhlížející hlodavec, kterého by mělo být možné nastavit pro jakoukoli ruku, díky variabilnímu designu. V myši se ukrývá 32bitový procesor ARM, který má na starost zpracování dat z laserového senzoru Avago a z tlačítek se spínači Omron. Myš bude pracovat s obnovovací frekvencí 1000 Hz a senzor má rozlišení 8200 dpi a pět přednastavených profilů rozlišení. Maximální zrychlení, které je schopný zaznamenat, dosahuje 30 g a rychlost pohybu může dosáhnout až 150 palců za sekundu. MX780 nabídne možnost uložení až pěti profilů pro osm tlačítek s životností 20 miliónů stisknutí a opět se dočkáme možnosti nastavení barvy podsvícení dle zvoleného profilu.

G.Skill Ripjaws MX780 RGB

Myš i klávesnice budou mít k dispozici software G.Skill Unified Driver Systém (G.U.D.S.), který by měl být intuitivní a měl by umožnit provádění změn nastavení obou typů periferií v na jednom místě.

G.Skill Ripjaws SR910

Na závěr ještě zbývají sluchátka SR910 a SV710. SR910 nabídnout skutečný prostorový zvuk 7.1 díky deseti zabudovaným reproduktorům, zatímco SV710 jej budou pouze emulovat pomocí softwaru Dolby Pro Logic IIx a 50mm reproduktorům. O zpracování zvuku by se měla starat technologie Xear 3D a software pro mikrofon by měl být schopen potlačovat zvuky pozadí, což je snad již standardem u většiny headsetů.

G.Skill Ripjaws SV 710

MM_AI

G.Skill uvede herní periferie Ripjaws na trh v průběhu Q3 roku 2015, ale v blízké době by měl zveřejnit jejich ceny.

Zdroj: TZ G.Skill

Byl pro vás článek přínosný?