Hlavní navigace

Galaxy S6 bude bez bloatwaru a aplikací od Samsungu. Své dodá Microsoft

16. 2. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Samsung čelí dlouhodobé kritice za tzv. bloatware, který uživatel dostane při koupi jeho smartphonu. S nadcházejícím modelem očekávané vlajkové lodi Galaxy S6 by měla přijít změna. Podle SamMobile je šestá generace zmíněného modelu připravována od základu znovu, což se vztahuje na hardware i software.Neowin

Prostředí bude zbaveno nadbytečných prvků a bude optimalizováno, aby běhalo jako namydlený blesk. Můžeme v to aspoň doufat. Dalším krokem k očištění by mělo být odstranění všech aplikací od Samsungu. Je pravděpodobné, že se aplikace neztratí z trhu úplně, jen budou uvolněny volitelně ke stažení.

 

Naopak podle všeho budou v telefonech předinstalovány aplikace od Microsoftu. Ano, může to souviset s nedávnou dohodou dvou firem ohledně patentů. Podmínky dohody zůstávají zahaleny, nicméně Galaxy S6 může obsahovat z výroby aplikace jako Skype, OneNote, OneDrive nebo dokonce Office Mobile s ročním předplatným Office 365.

MMF23

Od Microsoftu by takový krok byl logický a ani Samsung by nešlápl vedle. Jihokorejský výrobce by se nejradši vymanil z područí Googlu, byť jeho snahy o nasazení Tizenu místo Androidu zatím zrovna dobře nevychází. Jestli se neoficiální informace potvrdí, se dozvíme snad už 1. března.

Zdroj: SamMobile via Neowin

Neowin

Byl pro vás článek přínosný?