Hlavní navigace

GeForce GTX 675M oznámena pro první notebook – od Originu

23. 3. 2012

Sdílet

Zdroj: Redakce

Informační embargo na nové GeForce (kromě GT 640M) včera padlo a hned byl oznámen první notebook s highendovou grafikou GTX 675M. Stane se jím EON17-X od Origin PC, známý také od prodejců konfigurovatelných herních strojů, jako třeba Goldmax/Eurocom.

EON17-X bude sedmnáctipalcový herní stroj s možností osadit dvojici grafických karet a 3D displej. Dosavadní nejsilnější osaditelné grafiky byly AMD Radeon HD 6990M a Nvidia GeForce GTX 580M, obě i ve CrossFire/SLI zapojení. V tomto ohledu se ovšem v podstatě nic nemění – jak jsme psali ve velkém přehledu odkazovaném výše, GTX 675M je ve skutečnosti právě přeznačená GTX 580M. K tomu se můžete těšit na supersilné procesory Intelu (Sandy Bridge-E), čipset Intel X79, až 32 GB operační paměti DDR3 a až trojici pevných disků s kombinovanou kapacitou do 3 TB.

 

MMF24

V České republice ani na Slovensku sice tento stroj (od tohoto distributora) nekoupíte, protože Origin PC u nás nepůsobí; jedná se ale o přeznačený čínský notebook Clevo, který by se velmi pravděpodobně měl dostat i k nám, minimálně pod značkou Goldmax. Přesný rozsah možných konfigurací záleží na jednotlivých distributorech, ale nevidíme důvod, proč by se v Pantherovi 4.0 neměla GTX 675 objevit také.

Zdroj: TechPowerUp

Byl pro vás článek přínosný?