Hlavní navigace

Google bude povinně vyžadovat dvoufázové přihlašování. Je jen jeden způsob, jak se tomu vyhnout

7. 5. 2021

Sdílet

Zdroj: Depositphotos
Ke světovému dni hesel si Google nachystal překvapení. Hodlá zavést povinné dvoufázové přihlašování, jež je nyní jen doporučené. Bude se ale (zatím) týkat jen těch uživatelů, kteří mají s účtem spárovaný svůj smartphone.

Dvoufázové přihlašování je v případě Googlu jednoduché. Na obrazovce telefonu (respektive všech zařízení spárovaných se stejným účtem) se vám objeví dialog, kde klepnete na ano. Alternativou je potvrzování kódem v SMS, hlasovou zprávou nebo bezpečnostními klíči. Může to být i součástí strategie, jak se hesel jednou zbavit úplně.

Přihlašujete se na Google dvoufázově?

A právě odpojení telefonu či tabletu od Googlu bude zřejmě jedinou možností pro ty, kteří by se s tímto přihlašováním nemohli smířit. Jestli máte dvoufázové přihlašování zapnuté zjistíte na adrese: myaccount.google.com.

Tip: Dvoufázové přihlašování bez kódů i internetu. Google udělal klíč z mobilu

Dvoufázové ověření znamená, že by případnému útočníkovi neměly k prolomení vašeho účtu stačit ani přístupové údaje, protože pořád ještě bude nutné zadat kód, který přijde na váš mobil. Možná navzdory titulku článku doporučujeme dvoufázové oveřování určitě zapnout.

KL hlasovani

zdroj: Blog Google

Byl pro vás článek přínosný?