Hlavní navigace

Google bude ve vyhledávači zdůrazňovat články, které jdou do hloubky

Sdílet

Zdroj: Redakce

Vyhledávač číslo jedna chystá novinku, která má lidem toužícím po informacích usnadnit život. Google totiž chce zvýrazňovat články, jež se zabývají hledaným tématem do hloubky, a jejich relevance potrvá delší dobu. Tedy žádné rychloobrátkové zpravodajství.

Důkladné články na určitá témata bude Google zvýrazňovat
Důkladné články na určitá témata bude Google zvýrazňovat

Google na svém blogu neřekl dost na to, abychom funkci plně pochopili. Doporučené články na hledané téma už ve vyhledávači fungují díky službě News/Zprávy. U „podrobných/důkladných článků“ ale Google musí sám poznat, který článek je opravdu dobrý a obsažný, nikoliv jen dlouhý a plytký. V nápovědě už doporučuje vydavatelům, jak obsah přizpůsobit alespoň po formální stránce.

Novinka má být na anglofonním Googlu spuštěna v příštích dnech, až pak můžeme docenit její přínos. Osobně na mě tato snaha působí jako úlitba mediálním domům, jak ještě více zvýraznit jejich obsah. Už jste určitě slyšeli o sporech v Německu nebo Francii, kde vydavatelům vadí, že jim Google „krade“ obrázky a nadpisy článků, aby na nich založil svůj vyhledávač nebo služby News/Zprávy. Ohlášená novinka by jim však mohla přinést protislužbu. Vyzdvihnout jejich obsah na úkor menších webů, Wikipedie a jiných pochybných zdrojů.

 

Zdroj: Google