Hlavní navigace

„Google je zlo a Apple bez Jobse nemá šanci,“ říká šéf Oraclu Larry Ellison

13. 8. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Larry Ellison opravdu nemá rád Google a zvláště Larryho Page, který firmu vede. Google je podle něj zlo a Page je za to zodpovědný. Naráží tím na několik let trvající spor ohledně Androidu. Oracle napadl Google, že zneužívá jeho programovací jazyk Java pro vývoj softwaru ve vlastním operačním systému.

Soudy sice našly několik sporných řádků kódu, ale nakonec se z nich firma z Mountain View dostala. Ellison ale stále tvrdí, že jim Google ukradl jejich nástroj. Sice spolu nesoupeří, obě firmy se zaměřují na jiné oblasti, ale přes případ Java se šéf Oraclu nedokáže přenést.

Ellison promluvil i o Applu a Stevu Jobsovi. Byli prý přes 20 let nejlepší přátelé a sám pozoroval na pravidelných procházkách, jak se trasy zkracují a Jobs slábne. Moderátor CBS Charlie Rose se jej stále ptal, jak se bude Applu bez své ikony dařit. Ellison nekompromisně tvrdí, že bez Jobse půjde firma dolů. Stalo se to už jednou, stane se to znovu.

Debata se stočila i na aktuální bezpečnostní problémy a sledování NSA. Podle Ellisona je sledování nezbytné, pokud se má Amerika dopředu vyvarovat útokům jako na letošním bostonském maratonu. Firmy jako American Express nebo Visa sbírají důležité osobní informace už spousty let, tak proč by to neměla dělat i vláda. Navíc prý nikdo neslyšel, že by tato sbíraná data NSA zneužívala.

 

Zdroj: CBS