Hlavní navigace

Google má už měsíce spam v kalendáři a neví si s tím rady

2. 12. 2019

Sdílet

Pokud používáte službu Kalendář od Googlu, možná se vám to stalo také. Kromě vašich upomínek v něm vidíte ruský spam. Google už od září tvrdí, že na tom pracuje, přičemž první problémy se objevily už v květnu. Spam se stále objevuje a nezbývá, než jej mazat ručně. Nepomůže ani když jej jako spam detekuje, tohle prostě Google nezvládá.

Server Engadget už v září upozornil, že Google stále nevyřešil problém spamu v kalendáři, kam se dostal, pokud vás někdo v e-mailu pozval a vyžadoval odpověď ANO/NE/MOŽNÁ. Google ale také před časem zavedl funkci, která do kalendáře automaticky uloží událost převzatou z příchozího e-mailu, například odjezd vlaku po koupi jízdenky. Fungovalo to docela dobře, jenže pokud vám přijde spam, který také obsahuje událost a algoritmy Googlu jej nezachytí, máte jej i v kalendáři.

Google Calendar spam obr5 Google o tom už dlouho ví…

Ještě větší problém je, že takový e-mail klidně může Google detekovat správně, zahodit jej do spamu a stejně to nepomůže. Pořád budete mít plný kalendář obtěžujících událostí. Google totiž z příchozí zprávy/spamu nejprve vytáhne událost a pošle ji do kalendáře, a až potom zprávu případně detekuje jako spam. Přesně takto chodí teď spam do kalendáře mně, přitom v příchozí poště je čisto a spam najdu vždy pouze ve složce spam.

Jak to vypnout?

Celou funkci můžete v kalendáři vypnout, ale přijdete i o chtěné události. Ve webovém  prohlížeči na stránce Google kalendáře běžte do Nastavení, zvolte Obecná nastavení, Události z Gmailu a zrušte automatické přidávání. Alespoň do doby, než to Google opraví. Nahlásit událost jako spam můžete i v kalendáři.