Hlavní navigace

Google+ opět děravý. Google síť nakonec ukončí o čtyři měsíce dříve

11. 12. 2018

Sdílet

Zdroj: Redakce
Google v říjnu oznámil

, že ve své sociální síti Google+ objevil zranitelnost, přes kterou mohly utéct soukromé údaje až půl milionu uživatelů. Pro G+ to byla poslední tečka. Zájem o síť upadá, firma proto rozhodla, že ji ukončí nejpozději v srpnu 2019. Zajímavé je, že zavře pouze spotřebitelskou část, ale v nějaké formě ponechá variantu pro firemní komunikaci.

Včera Google uvedl, že objevil další velkou díru v API. Vývojáři mohli ve svých aplikacích dolovat informace o účtech, které byly nastavené jako soukromé. Jde mj. o jména, přezdívky, pohlaví, profilové fotky, data narození, stručné biografie, rodinné stavy, zaměstnání, školy a e-mailové adresy. Telefonní čísla, soukromé příspěvky nebo fotky vystaveny nebyly.

https://www.mixcloud.com/Cnews/cnews-fm-212-nepou%C4%8Diteln%C3%BD-microsoft-a-kulka-pro-google/

MMF23

Chyba se mohla dotknout až 52,5 milionu uživatelů, Google nicméně nemá důkazy, že by ji skutečně někdo zneužil. Díru již opravil, ale aby předešel případným dalším podobným objevům, urychlí konec služby. Do 90 dní zruší veškeré API, takže nástroje třetích stran již nebudou s G+ fungovat. A samotná síť nakonec skončí o čtyři měsíce dříve, konkrétně během dubna 2019.

TIP: Facebook každý den používá již 1,5 miliardy lidí

Byl pro vás článek přínosný?