Hlavní navigace

Google Mapy jsou už také na Apple Watch, zatím toho ale příliš neumí

30. 9. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Apple už pár let používá ve svých zařízeních vlastní mapové podklady, kterými nahradil konkurenční Google Mapy. Stále se však mapovým podkladům od Googlu nevyrovnají a většina jablíčkářů přeci jen raději spoléhá na řešení od Googlu.

Těm určitě udělá radost i nová nativní aplikace Google Map pro chytré hodinky Apple Watch. Ty jsou tak prvními alternativními mapovými podklady, které jsou pro Apple Watch dostupné. Bohužel však chybí širší nabídka funkcí a z tohoto pohledu má pro změnu navrch Apple.

 

Mapy od Googlu na hodinkách zvládají jen turn-by-turn navigaci v podobě seznamu navigačních povelů a zcela tak chybí mnohem přehlednější klasická vektorová mapa, jak je tomu u map od Applu. Google ale na druhou stranu skvěle pracuje s propojením s mobilní aplikací, ze které si umí aplikace na hodinkách převzít poslední vyhledávaná místa a také adresu domů či do práce.

Nechybí ani možnost přepínání mezi navigací pro chodce, řidiče nebo cyklisty pomocí gesta Force Touch a podle toho přizpůsobování předpokládaného času příchodu nebo příjezdu do cíle. Aplikace pro hodinky je součástí nové verze Google Map pro iOS pod číselným označením 4.11.0 a měla by již být dostupná pro všechny jablíčkáře v App Storu.

MM_AI

Apple Watch a Google Mapy
Apple Watch a Google Mapy

Zdroj: Phone Arena

Byl pro vás článek přínosný?