Hlavní navigace

Google+ může mít 20 milionů uživatelů už o víkendu, Čechů už 30 000

13. 7. 2011

Sdílet

Zdroj: Redakce

Paul Allen (zakladatel Anchestry.com nikoliv Microsoftu) provádí analýzu nové sítě. Sčítá totiž uživatele podle nejčastějších příjmení. Metoda to není přesná, alespoň může sloužit jako minimální počet lidí,. kteří na G+ jsou.

Tímto postupem zjistil, že včera bylo na síti už 10 milionů uživatelů, 20 milionů by mělo padnou o víkendu. Každý den zatím přibývá okolo dvou milionů, což je nevídaný nárůst, i když je síť zatím jen pro zvané.

Postup Allena
My model is simple. I start with US Census Bureau data about surname popularity in the U.S., and compare it to the number of Google+ users with each surname. I split the U.S. users from the non-U.S. users. By using a sample of 100-200 surnames, I am able to accurately estimate the total percentage of the U.S. population that has signed up for Google+. Then I use that number and a calculated ratio of U.S. to non-U.S. users to generate my worldwide estimates. My ratio is 1 US user for every 2.12 non-U.S. users. That ratio was calculated on July 4th through a laborious effort, and I haven't updated it since. That is definitely a weakness in my model that I hope to address soon. The ratio will likely change over time.

Obdobnou metodu používá i český vývojář Tomáš Velecký. Dle jeho analýzy by na Google+ mělo být dnes 29 906 Čechů.

Oba postupy ale mají své slabiny, dokud nějaké veřejné počítadlo neudělá sám Google, přesný počet nedostaneme, i když mohou být odhady blízké pravdě. O počítání se pokouší i SocialStatistics, jenže tam se musí jednotliví uživatelé přidávat ručně. V tuto chvíli eviduje necelých 30 000 profilů.

Zdroj: Paul Allen