Hlavní navigace

Google si jen dělal legraci. Modulární mobil Ara se nerozpadal [aktulizováno]

21. 8. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Aktualizováno 21. srpna 2015

Včerejší zpráva o tom, že modulární telefon Ara přejde na jiný typ připojování, byl pravdivý jen napůl. Google skutečně vymění elektropermanentní magnety, ale není to kvůli tomu, že by se při droptestu mobil rozpadal. To měl být jen vtip (haha). Firma prostě jen našla lepší řešení. Kromě toho na Twitteru slibuje že Ara dostal lepší foťák a že se pracuje na prodloužení výdrže.

Aktualizováno 20. srpna 2015

Tvůrci modulárního telefonu Ara se na Twitteru postupně rozpovídali o dalších detailech z vývoje. Tím nejdůležitějším asi je změna připojování jednotlivých modulů. Dosud Ara využívala pasivní elektropermanentních magnetů, ale ty se ukázaly být jako nespolehlivé. Stačí, aby telefon spadl, a moduly se uvolní.

Firma chce také zvětšit prostor pro moduly a zavést u nich digitální podpisy. Zřejmě kvůli bezpečnosti při krádeži dat, resp. připojování nechtěných komponent.

Původní článek z 18. srpna 2015

Telefon, který si budete moci sami poskládat jako počítač, se vzdaluje. Modulární smartphone Ara si měl odbýt premiéru letos v Portoriku, Google chtěl zároveň prodávat pár desítek modulů. Jenže na svém twitterovém účtu píše, že finální verze přijde až v roce 2016 a představena bude přímo někde v USA.

" frameborder="0" height="360" width="640">

Co přesně stojí za zdržením, můžeme jen odhadovat. Softwarové i hardwarové specifikace už Google publikoval a několik firem se zavázalo vyrobit moduly. Osobně tipuje potíže hlavně s neodladěným systémem. Už v prvních prototypech Google ukazoval, že upravený Android běží pomalu a nemá dostupné všechny funkce.

Smartphone totiž vyžaduje výměnu komponent za běhu a na to Android zatím není stavěný. Tedy on výměnu nezvládl ani s při vypnutém telefonu. Všechny ovladače ke komponentům jsou součástí firmwaru a ten neobsahuje nic navíc. Android se tak bude muset více přiučit od obecného Linuxu.

 

Zdroj: @ProjectAra