Hlavní navigace

Google Tone zakóduje URL do zvukového tónu a pošle jej na vedlejší počítače

21. 5. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Tvůrci Chromu vydali vtipný doplněk. Jmenuje se Google Tone a slouží k tomu, abyste mohli více počítačům najednou poslat odkaz na nějakou stránku. Tone přitom zakóduje URL do zvukového souboru, zahraje jej přes reproduktor a na počítačích poblíž (taktéž s nainstalovaným doplňkem a mikrofonem) vyskočí malé okénko s odkazem.

" width="640" frameborder="0" height="360">

Zvuková zpráva pochopitelně trpí několika problémy. Zaprvé vás může někdo odposlouchávat a zadruhé nemusí být zvuk v hlučném prostředí slyšet. V prvním případě platí, že se posílá pouze odkaz a ten žádné osobní informace nenese.

 

Otázkou však zůstává, kde takovou technologii použít. Nabízí se větší kancelář nebo škola, kde šéf či pedagog rozešlou ostatním hromadnou zprávu s odkazem. Jenže v takovém prostředí obvykle bývá zmíněný okolní hluk. Fungovat to může s partou lidí sedících u jednoho stolu s notebooky.

No, možností použití zkrátka není moc. Google Tone spíš berte jako blbůstku na hraní nebo inspiraci pro vlastní projekty. Zvukový zón může sloužit jako autorizační prvek pro spojení počítače a mobilu. Dosud se k tomu často používají převážně QR kódy.

Odeslání odkazu
Odeslání odkazu

Příjem odkazu
Příjem odkazu

via +Google novinky