Hlavní navigace

Google údajně chystá vlastní kamennou síť obchodů po vzoru Applu

18. 2. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Apple začal budovat kamenné obchody, aby co nejvíce přiblížil své produkty lidem. Postavil je na atraktivních místech, pečlivě vyškolil prodejce, aby lidé nemuseli kupovat zboží v nedůstojných podmínkách někde v hypermarketu. Podobný distribuční model teď v USA zkouší i Microsoft a podle údajně dobře informovaných zdrojů magazínu 9to5google jej chystá i Google.

Chrome Zone
Google Zone v Londýně, foto: Google

Google už s maloobchodním prodejem zkušenosti má. Před rokem a půl otevřel pobočky Google Zones v USA a Británii. Jednalo se ale jen o nákupní kouty uvnitř větších obchodů, kde Google prodával Chromebooky a především dělal osvětu, proč Chrome používat.

Ve velkých „Google Stores“ by mohla firma prodávat kromě Chromebooků a Chromeboxů také telefony a tablety Nexus, Google TV nebo zařízení od Motoroly. Tím hlavním důvodem prý ale budou chytré brýle s rozšířenou realitou známé jako Google Glass. Budou drahé (mluví se o částce 500–1000 dolarů), bude to něco úplně nového a Google bude muset lidem ukázat, jak je používat a proč jim změní život. V e-shopu si je těžko vyzkoušíte.

Jako obvykle – Češi mohou zůstat v klidu. Dokud u nás Google nespustí plnohodnotný obchod Play, rozhodně nebude stavět ani kamenné pobočky. Novinka se pravděpodobně týká opět jen USA.

 

Zdroj: 9to5google

Byl pro vás článek přínosný?