Hlavní navigace

Google ukázal hodinkový pásek Mode. Chce, abyste jich měli několik, lehce se vyměňují

27. 4. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Google tvrdí, že jedny chytré hodinky mohou vypadat pokaždé jinak. V Play Storu má ke stažení stovky různých ciferníků a ke každému byste si v budoucnu mohli přizpůsobit i řemínek. Odhalil totiž nový zapínací mechanismus Mode, se kterým bude jeho výměna hračkou. Jemná práce při odpojování stěžejky odpadá, o uchycení se stará konec řemínku s pojistkou, kterou uvolníte posunutím.

Hodinkový pásek Mode

Na Mode Google spolupracoval s americkou firmou Hadley-Roma, která má již stoletou tradici ve výrobě příslušenství pro hodinky. V Google Storu, BestBuy a na Amazonu prodávají pásky v různých barvách a šířkách (16, 18, 20 a 22 mm). Kožená verze je za 60 a silikonová za 50 dolarů.

Hodinkový pásek Mode

Mechanismus bude otevřený rovněž ostatním výrobcům, takže mohou vznikat i levnější náramky méně luxusních značek. Navíc jde o univerzální koncept, Mode lze použít také u klasických hodinek. Ostatně ani na všechny chytré s Androidem Wear nebude pasovat, protože Moto 360 první generace, Moto 360 Sport, Sony Smartwatch 3 a LG Watch Urbane druhé generace používají nestandardní uchycení.

 

Zdroj: Google