Hlavní navigace

Google za půl miliardy dolarů kupuje společnost DeepMind. Zabývá se vývojem AI

27. 1. 2014

Sdílet

Zdroj: Redakce

Magazín Re/code jako první přišel se zprávou, že Google za 400 milionů dolarů kupuje společnost DeepMind. O té veřejnost prakticky nic neví. Je stará tři roky a na jediné stránce svého webu pouze informuje o tom, že se zabývá strojovým učením a umělými neurálními systémy. Produkty její práce najdeme ve hrách, simulacích a e-commerce.

To jsou všechno oblasti, které by umělou inteligenci dokázal zužitkovat i Google. Strojové učení bude Google potřebovat také ve vyhledávači a asistentovi Now. Z hromady neužitečných dat se Google učí, poznává člověka, jeho zvyky a také mu tím může pomáhat organizovat kalendář apod. Nebo pochopí psaný text a na dotaz rovnou odpoví.

 

Sám Google už takto před dvěma roky testoval nejpokročilejší neuronovou síť, což je sestava samoučících se počítačů, které se chovají jako lidský mozek. Loni pak koupil společnost DNNresearch, která se této oblasti rovněž věnuje. A nejsou to jediné velké investice. Loni firma začala nakupovat americké a japonské společnosti zabývající se robotikou včetně slavné Boston Dynamics. A více než 3 miliardy dá Google za společnost, jež se zabývá chytrou domácností.

A co je na DeepMind tolik zvláštního? Jeden ze zdrojů Re/code tvrdí, že je to poslední větší nezávislá společnost, která se podílí na vývoji AI. Už zaměstnává minimálně 50 lidí a stále nabírá jak peníze, tak i investice. Podle deníku The Information se Google o DeepMind přetahoval s Facebookem a cena prý nakonec převýšila půl miliardy dolarů.

Zdroj: Recode, The Information