Hlavní navigace

Google zakázal českou hru z druhé světové války Attentat 1942. Obsahuje prý nacisty

18. 7. 2020

Sdílet

Zdroj: Charles Games
Google odmítnul hru Attentat 1942, protože prý obsahuje nacistickou tématiku. Ta přitom již vyšla na Steamu a povolily ji i německé úřady. Vývojářské studio Charles Games zprávu zveřejnilo na Twitteru.

Google vývojářům poslal zprávu, že jejich hru odstranil z nabídky v Google Play v několika zemích právě kvůli nacistickým prvkům. „Jak asi máme udělat historicky přesnou hru z druhé světové války bez nacistů?“ píšou frustrovaní vývojáři. Složité ale úspěšné povolování německým úřadem USK popsali autoři už dříve.

S Googlem zkoušeli autoři komunikovat a jako argumenty uvedli, že hra byla vytvořena ve spolupráci s Českou akademií věd a je historicky přesná. Navíc je v podstatě antifašistická a vzniká i pod záštitou ministerstva kultury. Google ale odpověděl stejným zamítnutím.

Tyhle věci navíc většinou vyřizuje indická pobočka Googlu v Hajdarábádu, kde má svastika jiné historické konotace.

Hru přitom recenzoval i Washington Post. Studio chystá další podobnou hru s názvem Svoboda 1945, ve které se zase vyskytují rudé hvězdy a komunisté. Uvidíme, zda s tím Google bude mít také problém.

Popis hry od autorů:

MMF24

Attentat 1942 je historicky přesná adventura, která vypráví dějiny očima obyčejných lidí. Čekají na vás morální dilemata i boj o přežití. Na konci cesty odhalíte osud vašeho dědy a mnoho dalších příběhů z doby nacistické okupace. Hru jsme vytvořili ve spolupráci s historiky z Akademie věd České republiky.

zdroj: Twitter, Charles Games, Steam

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Šéfredaktor Cnews.cz, dříve editor Computeru. Nadšenec do notebooků a příznivce kompaktních smartphonů. Najdete mě na Twitteru nebo LinkedInu.