Hlavní navigace

Google zrušil další způsob, jak do Chromu nainstalovat neoficiální doplňky

14. 5. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Před třemi lety Google oznámil, že doplňky do Chromu bude možné instalovat pouze z Web Storu. Loni se to opravdu stalo pravidlem. Firma tvrdí, že od té doby klesl počet žádostí na podpoře o pomoc se smazáním nechtěných doplňků o 75 %. Někteří ale mají problémy i nadále. Proč?

Doplňky do Chromu lze pořád doinstalovat
Doplňky do Chromu lze pořád doinstalovat

Podle Googlu řada vývojářů uživatele přesvědčila, aby místo stabilní větve Chromu začali používat nefinální edici Dev. V ní je stále možné instalovat doplňky jedním kliknutím i mimo Web Store. Tuto možnost Google s okamžitou platností zrušil pro všechny edice ve Windows a od července začne toto omezení platit i pro prohlížeče na OS X. Google chce přesvědčit poctivé vývojáře, aby svůj software publikovali v oficiálním obchodě.

 

Podpora neoficiálních doplňků ale nekončí úplně. Firemní administrátoři mají i nadále možnost instalovat doplňky pro vybrané skupiny. Zůstává také možnost pro všechny ostatní, že si v nastavení chrome://extensions aktivují režim pro vývojáře. Přes něj pak mohou nahrávat na počítači uložené doplňky s koncovkou .crx.

Zdroj: Google

Byl pro vás článek přínosný?